تاثیر کرونا بر کسب و کارهای اینترنتی| کد نگار

ویروس کرونا

تاثیر ویروس کرونا بر ترافیک وب سایت و کسب و کارهای مختلف

 

به گزارش وب سایت Similarweb ترافیک وب سایت‌ها ار زمان شیوع ویروس کرونا دچار تغییرات گسترده‌ای شده است. بررسی الگوی ترافیک در وبسایت‌های مختلف بر اساس آمارها، می‎تواند نشانگر خوبی برای رفتار عمومی باشد. در زیر بررسی ترافیک چندین وب سایت را بررسی می‌کنیم:

 

Who.int

 

سازمان بهداشت جهانی نقش اصلی را در زمینه توصیه‌های بهداشتی مربوط به ویروس کرونا بر عهده دارد و در 28 روز گذشته 274.3 میلیون بازدید کننده داشته است.

 

Cdc.gov

به عنوان هاد اصلی پیشگیری سلامت در ایالات متحده آمریکا، CDC نقش مهمی را ایفا می‌کند و به شما کمک می‌کند تا از خودتان محافظت کنید. این وب سایت بیش از 350.7 میلیون باز دید را در 28 روز گذشته ثبت کرده است.

 

Ecdc.europa.eu

اپیدمی کوید19 به سرعت در حال گسترش است و تحقیقات بر روی آن به سرعت ادامه دارد. ecdc به سرعت در حال بررسی اپیدمی، بررسی عوامل ریسک، ارائه راهنماهای سلامت عمومی است. همچنین این نهاد به کشورهای مختلف خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کند. تعداد 12 میلیون بازدید، رقمی بوده است که این وب سایت ثبت کرده است.

 

Worldometers.info

آمار زنده و خبرهای مربوط به مانیتورینگ تعداد کیس‌های مبتلا به ویروس، بیماران بهبود یافته و نرخ مرگ و میر دراین سایت وجود دارید. در این وب سایت آمارهای جدید، داده‌های آرشیو به همراه اطلاعاتی مربوط به چارت‌ها، نمودارها، اخبار و به روزرسانی‌های مختلف موجود است. این وب سایت در 28 روز گذشته آماری حدود 988.8 میلیون بازدید داشته است.

 

تاثیر ویروس کرونا بر بخش‌های مختلف خدماتی و صنعتی

 

در حالی که ویروس کرونا همه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این تاثیرات متفاوت اند. در اینجا داده‌هایی در بخش‌های صنعتی ارائه می‌شود تا گفته شود در هر بخش چه تاثیراتی را شاهد بودیم.

 

بخش توریست و گردشگری

با گسترش جهانی ویروس کرونا، کشورها به آرامی مرزهای خود را می‌بندند. محدودیت‌های سفر اعمال شده و دیگر سفر رفتن بسیار خطرناک محسوب می‌شود. بررسی صنعت توریست به ما نشان می‌دهد که ویروس کرونا چقدر به شکل جهانی اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده است. این تحلیل شامل سفرهای هوایی، هتل‌ها و قرض گرفتن ماشین‌ها می‌شود. مانیتور کردن ترافیک مربوط به صنعت هتل داری به ما می‌گوید زلزله کرونا چند ریشتر بوده است. هم چنین به ما می‌گوید کی این زلزله متوقف می‌شود.

تاثیر کرونا بر سفرهای هوایی

تاثیر کرونا بر هتل ها و اقامت گاه ها

تاثیر کرونا بر آژانس های کرایه خودرو

 

بخش اطلاع رسانی و ارتباطات

در زمان بحران ما نیاز داریم که با یک دیگر ارتباط داشته باشیم و اطلاعاتمان را تکمیل کنیم. برای فهم رفتار مردم و همچنین احتمال ابتدای مردم به این ویروس بررسی ترافیک وبسایت‌های خبری، اطلاعاتی و دولتی بسیار احمیت دارد. رشد ترافیک نشان می‌دهد که مردم دارند درباره این موقعیت نگران می‌شوند و کاهش ترافیک نشان می‌دهد که کی وضعیت به حالت نرمال بازگشته است.

کرونا

کرونا و اخبار

کرونا و نهادهای دولتی

 

بخش شبکه‌های اجتماعی و سرگرمی

به خاطر قرنطینه و کارکردن از خانه، ما انتظار داریم که تغییراتی در مصرف سرگرمی‌های آنلاین روی دهد. همچنین ما مشاهده سرویس‌ها و شبکه‌های اجتماعی، می‌توانیم ببینیم مردم زمان خالی‌شان را کجاها صرف خواهند کرد.

تاثیر کرونا بر سوشال مدیا

کرونا و برنامه های تلویزیونی

 

بخش تجارت الکترونیک

همانطور که ما به تمرین فاصله گذاری اجتماعی ادامه می‌دهیم، بسیار جالب است که ببینیم این فاصله گذاری اجتماعی تا چه حدی مصرف ما و عادات غذایی ما را تغییر می‌دهد. با بیشمار سرویسی که محصولات را به دم درخانه ما می‌آورند، بررسی این سرویس‌ها به ما اجازه می‌دهد تا ببینیم مردم چگونه سعی می‌کنند تا بیرون نروند و خودشان را در برابر ویروس کرونا ایمن کنند.

کرونا و تجارت آنلاین

کرونا و رستوران ها

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: