سندباکس گوگل چیست؟

سند باکس گوگل

 

سند باکس گوگل یا Google Sandbox استعاره‌ای است برای روشن شدن دلیل این که چرا وب سایت‌های تازه تاسیس رنکینگ خیلی کمی در صفحه نتایج گوگل یا همان SERPS دارند. مردم خیلی کمی از سندباکس گوگل خبر دارند، ولی این یک ویژگی است که از مارچ 2004 به الگوریتم گوگل اضافه شده است.

عملکرد سند باکس گوگل چیست؟

به طور گوگل وب سایت‌هایی که مثل قارچ سبز می‌شوند و تازه تاسیس اند را از وب سایت‌هایی که به شکل مداوم محتوای با کیفیت و به روز ارائه می‌کنند، جدا می‌سازد. برای گوگل خیلی مهم است تا نتایجی که به کاربران در صفحه SERPS خود نشان می‌دهد بسیار مرتبط، به روز و کاربردی باشد. گوگل می‌خواهد تا وب سایت‌های مربوط را بر اساس کلید واژه‌ها نشان بدهد. کنار گذاشتن وب‌سایت‌های تازه تاسیس و زیر ذره بین قرار دادن آن‌ها باعث می‌شود تا گوگل بتواند نتایج بهتری را به مخاطب نشان بدهد.

حالا سوال اینجاست که چگونه بفهمیم وب سایت ما هم در سندباکس قرار گرفته است؟       
 

 اکثر وب‌سایت‌های تازه تاسیس به محض شناسایی توسط گوگل در سندباکس قرار می‌گیرند. گوگل وب سایت‌های تازه تاسیس را توسط لینک‌هایی از آن وب سایت به وب سایت‌هایی که گوگل قبلا ایندکس کرده است، شناسایی می‌کند. در اینجا اگر شما نام وب سایت را سرچ کنید، احتمالا آن را در صفحه اصلی می‌بینید، اما وب سایت به ازای Keywordهای آن هیچ نتیجه‌ای نخواهد گرفت. گوگل همچنین هیچ یک از وب سایت‌هایی که به وب سایت شما وصل شده باشند را به عنوان نتیجه‌ای که وب سایت شما در آن معلوم باشد نشان نخواهد داد. همچنین هیچ صفحه‌ای که به صفحه شما متصل باشد نیز نشان داده نخواهد شد. به علاوه این گوگل هیچ نتیجه‌ای جز صفحه اصلی را به شما نشان نخواهد داد.

اگر شما به آمار وب سایتتان وقتی در SandBox وجود دارد نگاه بیندازید، متوجه خواهید شد که ربات گوگل به شکل مرتب وب سایت شما را تحت نظر دارد و صفحات وب سایتتان را ایندکس می‌کند. گوگل می‌خواهد بداند که صفحات وب سایت شما وجود دارد و حاوی چه محتوایی است، اما وب سایتتان در صفحات اصلی SERP نشان داده نمی‌شود. به عبارت دیگر به خاطر این که وب سایت شما نوست، در دوران آزمایشی‌ای به نام سندباکس قرار دارد.

چقدر طول می‌کشد تا وب سایت من از سندباکس بیرون بیاید؟

 بسیار مشکل است که زمان قطعی را بفهمیم، اما بسته به کلید واژه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، برای نتایج ارگانیک بین 6 الی 8 ماه طول می‌کشد تا وب سایت شما از سندباکس بیرون بیاید، این عدد برای وب‌سایت‌هایی که در فضای رقابتی سخت‌تری قرار دارند، ممکن است تا 1 سال و نیم طول بکشد. پس تنها راه برای بیرون آمدن از سند باکس صبر است!

با این همه، سندباکس گوگل اصلا خبر بدی نیست، اگر وب سایت شما حاوی محتوای مرتبط و با کیفیت باشد، مسیرش را به سمت گوگل باز خواهد کرد و رنکینکی که لایقش هست را از گوگل خواهد گرفت.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: