ترکیب سئو و طراحی سایت

ترکیب طراحی سایت و سئو| کدنگاراهمیت ترکیب طراحی وب سایت و سئو این است که وقتی ما در توسعه وب سایت سرمایه گذاری می‌کنیم ، می‌خواهیم علاوه بر ارائه کارکرد عملی ، ساده و زیبا، سایت ما دارای عناصر بصری دلپذیر باشد.

این همه بخشی از نگرانی برای ارائه یک تجربه کاربری خوب است. با این وجود‌، آیا ما می توانیم روش‌های طراحی سایت را که شاید برخی‌هایشان موجب کُند شدن وب سایت ما شوند و در تضاد با وب سایت ما باشند با تکنیک‎های سئو وب سایت آشتی دهیم؟ اگرچه هنگام ترکیب SEO و طراحی وب چالش‌های زیادی وجود دارد، اما این یک ترکیب بسیار مناسب است. این امر زمانی واضح می شود که اهمیت ایجاد صفحات جذاب را برای افراد و موتورهای جستجو درک می کنیم و خطاهای طراحی را که بر بهینه سازی شما تأثیر می گذارد، بهتر می شناسیم. اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید ادامه این مقاله را بخوانید.

 

چرا ترکیب SEO و طراحی سایت؟

 

بحث‌ها و گفتگوهای زیادی پیرامون طراحی وب سایت و سئو وجود دارد. خیلی‌ها بر این باور اند که سئو و طراحی سایت هر دو برای داشتن یک وب سایت بی‌نظیر مهم و پر اهمیت است. حال بیایید به 5 دلیلی که باید طراحی سایت و سئو در حال تعادل باشند، نگاهی بیندازیم.

 

1. بیشتر ترافیک وب سایت‌ها از سرچ اصلی یا ارگانیک بدست می آید.

اصلا مهم نیست که چقدر ترافیک پولی یا paid traffic  شما کارا است، این سرچ طبیعی یا ارگانیک (natural search) است که در نهایت به سمت وب سایت شما بازدیدکنندگان واقعی را می‌آورد. بنابراین ما باید به سئو به عنوان یک فرصت برای بهبود صفحات وب سایتمان نگاه کنیم. همچنین باید از سرچ گوگل به عنوان کانالی قدرتمند استفاده کنیم که شانس ما را برای جذب مخاطب بالا می‌برد.

اگر شرکت شما از قبل یک سایت، وبلاگ و یا یک فروشگاه اینترنتی برای مدتی دارد، آن را با ساتفاده از ابزارهای تحلیلی چک کنید. برای این کار می‌توانید از مشاوره رایگان ما هم استفاده کنید. بعد از انجام مشاوره می‌توانید نقاط ضعف یا فوت وب سایت خود را پیدا کنید.

 

2. ظاهر وب سایتِ شما نشان دهنده تعهد شرکت و یا کسب و کارتان است.

وقتی ما وارد سایتی می‌شویم و متوجه می‌شویم (حتی با چشمان غیر متخصص) که در انتخاب لایه‌های طراحی سایت ما از فونت، رنگ‎ها، تصاویر و دیگر عناصر بصری به خوبی استفاده نشده است، این غیر منتظره نیست که تصویر کنیم که برند یا شرکت صاحب این سایت دارای تعهد کافی در ارائه محصولاتی که ادعا می‌کند، نیست.

بنابراین، بسیار ضروری است که بر روی کیفیت وب سایت تمرکز کنیم. باید طراحی ما در راستای ارزش افرینی شرکت ما و هماهنگ با شخصیت و ویژگی شرکت ما باشد.

 

3. طراحی وب سایت بد، کاربران را دور می‌کند.

وب سایتی که بد طراحی شده باشد، اعتبار برند ما را به خطر می‌اندازد، علاوه بر این وب سایتی با UI/UX بد، معمولا بر روی رفتار کاربر تاثیر آنی می‌گذارد و موجب می‌شود که مردم دیگر به صفحه ما نیایند. باید یاد آوری کنیم که این اتفاق فقط برای وب سایت‌هایی که بد طراحی شده اند اتفاق نمی‌افتد، بلکه برای وب سایت‌هایی که از عناصر طراحی بیش از اندازه استفاده می‌کنند، نیز اتفاق می‌افتد. ما می‌توانیم با استفاده از تکنیک "فضاهای سفید" در طراحی سایت از این اتفاق جلوگیری کنیم. استفاده بیش از حد از تصاویر با کیفیت و همچنین عناصر عملکردی و دکمه‌های فراوان در وب سایت باعث می‌شود که کاربران به خوبی نتوانند در وب سایت شما بگردند و این باعث می‌شود بیشتر بخواهند دکمه برگشت را بزنند و به سراغ وب سایت‌های دیگر بروند.

 


برای آشنایی بیشتر با فضاهای سفید، مقاله  کاربرد فضاهای سفید در طراحی سایت چیست؟ را بخوانید.smiley
4. هر فناوری و ابزاری با موتورهای جستجو سازگار نیستند

هنگامی که استفاده از Flash در اوج خودش بود، به شما این امکان را می‌داد تا با استفاده از انیمیشن‌ها و افکت‌هایی وب سایت خود را بسازید که استانداردهای وب ِ آن زمان به سختی اجازه این کار را به شما می‌داد. امکاناتی که Flash ارائه می‌کرد، برای طراحی در آن زمان فوق العاده بود. اما، ربات‌های موتورهای جستجو نمی‌توانستند تکنولوژی Flash را تشخیص دهند. برای همین وب سایتی که با فلش طراحی می‌شد به سختی index می‌گردید.

Flash یکی از بارزترین مثال‌هاست، اما نشان می‌دهد که چگونه استفاده از یک فناوری یا ابزار که فقط باعث بهبود طراحی یا زیباتر شدن وب سایت شما می‌شود، می‌تواند برند شما و حضور شما در صفحه نتایج گوگل را خراب کند.

 

5. از ابتدای کار سئو را در طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید.

سئو مساوی است با بهبود و بهینه سازی. بسیار مرسوم است که شرکت‌ها اول وب سایت خود را می‌سازند، و بهینه سازی و اقدامات سئو را به مرحله بعد موکول می‌کنند؛ یعنی، زمانی که وب سایت کاملا ساخته شد. این امر باعث دوباره کاری می‌شود، اگر شما از همان ابتدا به فکر ترکیب سئو با طراحی وب سایت خود باشید دیگر لازم نیست دوباره کاری کنید. چرا که این دوباره کاری‌ها ممکن است بسیار برای شما هزینه بر باشد.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: