5 قانون طلایی در طراحی تبلیغ پاپ آپ

طراحی تبلیغات پاپ آپ

5 قانون طلایی در طراحی تبلیغ پاپ آپ
 

زمانی بود که تبلیغات پاپ آپ به عنوان نقطه منفی در طراحی سایت محسوب می‌شد. هنوز تعداد اندکی وب سایت هستند که از تبلیغات پاپ آپ سود نمی‌برند، اما اغلب طراحان و برنامه نویسان وب می‌دانند چگونه از تبلیغات پاپ آپ به نفع وب سایتشان استفاده کنند. لطفا تبلیغات پاپ آپ گذشته که بسیار آزار دهنده بودن را فراموش کنید. خیلی از این نوع تبلیغات حالا دیگر استفاده نمی‌شوند. شما حالا می‌توانید از تبلیغات پاپ آپ برای بهبود تجربه کاربری و افزایش نرخ تبدیل وب سایتتان استفاده کنید.

اگر شما از هر شرکت طراحی سایت یا هر شرکت تبلیغاتی در باره تبلیغات پاپ آپ بپرسید، همگی یک نظر دارند: این تبلیغات کار می‌کند. پاپ آپ‌ها باعث می‌شوند تا مردم به صفحه گوشی موبایل یا لب تابشان بچسبند. ممکن است آن‌ها پیشنهاد یا تبلیغ شما را بپذیرند و برای برخی از تبلیغات و پرومشن‌های شما اقدام کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که کسب و کارها از تبلیغات پا آپ درآمدی معادل 1.1 خواهند داشت. اگر وب سایت شما هم از نرخ تبدیل کم، ترافیک وب سایت کم و نرخ پرش بالا رنج می‌برد، شما هم می‌توانید از تبلیغات پاپ آپ استفاده کنید تا وب سایتتان را از وضعیت نامطلوب فعلی نجات دهید. در ادامه این مقاله به بررسی 5 نکته کلیدی برای استفاده مناسب از تبلیغات پاپ می‌پردازیم.

 

به زمان بندی پاپ آپ‌ها توجه کنید

در گذشته تبلیغات پاپ، به محض این که کاربر وارد سایت می‌شد، برای او به نمایش در می‌آمدند. برای همین بود که این تبلیغات برای بازدیدکنندگان وب سایت بسیار آزاردهنده بودند. تصور کنید وارد وب سایتی شوید تا صفحه اصلی را مشاهده کنید و این کار با یک تبلیغ پاپ آپ که به شما پیشنهاد 10 درصد تخفیف را می‌دهد، خراب شود. در این حالت بازدیدکنندگان وب سایت حتی فرصت نکردند تا وب سایت شما را ببینند و با شرکت و سازمان شما آشنا شوند. آن‌ها هنوز شما را نمی‌شناسند چه برسد به این که بخواهند تخفیف ده درصدی‌تان را قبول کنند.

برای رسیدن به زمان بندی درست، باید تحلیل رفتار مشتریان صورت بگیرد. اما به طور میانگین یک تبلیغ پاپ آپ می‌تواند به طور میانگین 15 ثانیه بعد از آن که بازدیدکنندگان وارد وب سایت شما شدند، ظاهر شوند. همچنین شما می‌توانید زمان بندی را بر اساس بازدید از سایر صفحات تعریف کنید. به این صورت که اگر یک کاربر از 5 صفحه شما بازدید کرد، تبلیغ پاپ آپ به او نمایش دهد. شما برای این کار باید مسیری را که کاربر در وب سایت شما طی می‌کند، به خوبی بررسی کنید.

 

از فرمت درست استفاده کنید

فرمت‌های گوناگونی برای تبلیغات پاپ آپ وجود دارد. اگر شما تبلیغ را در یک طرف وب سایتتان بگذارید، باعث می‌شوید که تبلیغتان تهاجمی یا آزار دهنده نباشد. در این نوع فرمت بازدیدکنندگان وب سایت می‌توانند به راحتی تبلغ پاپ آپ شما را در نظر نگیرند. شما  می‌توانید از این فرمت زمانی که فکر می‌کنید ممکن است برخی از مشتریانتان را آزار دهید، استفاده کنید.

فرمت دیگر برای تبلیغات پاپ آپ، تبلیغات جعبه نورانی یا lightbox است. این نوع تبلیغات بسیار پرطرفدار و مرسوم اند. کاری که این نوع از پاپ آپ‌ها انجام می‌دهند این است که در قالب یک مستطیل یا هر شکلی در وسط صفحه کاربر مشخص می‌شوند و صفحه‌ای که کاربر دارد مشاهده می‌کند را تار یا سیاه می‌کنند تا کاربر توجه‌اش به این نوع پاپ آپ جلب شود. درس مثل یک شیء نورانی در وسط صفحه. بازدیدکننده وب سایت در این نوع تبلیغ، حتما متن و محتوای تبلیغ را می‌خواند، چرا که این تبلیغ در مرکز صفحه قرار دارد و توجه مخاطب را بسیار به خود جلب می‌کند. این فرمت برای کاربرانی که در سبدخریدشان کالاهای بخصوصی را نگه‌داری کردند می‌تواند بسیار مفید باشد. برای مثال کاربری که گوشی موبایل در سبد خریدش دریافت کرده است، می‌تواند تبلیغ پاپ آپِ کد تخفیف یک هدست بلوتوثی را دریافت نماید. این نوع تبلیغ پاپ برای جمع آوری ایمیل هم بسیار مناسب است.

 

 

تبلیغ پاپ آپ

دو نوع تبلیغ پاپ آپ دیگر وجود دارد که از جعبه نورانی تهاجمش کمتر است. یکی تبلیغ پاپ آپ نواری (email bars pop-ups) و دیگری تبلیغ پاپ آپ فراخوانی  (call-to-action pop-ups). پاپ آپ نواری می‌تواند در بالا یا پایین صفحه نمایش داده شود. این تبلیغ برای زمانی مناسب است که می‌خواهید از کاربر یک ایمیل برای فرستادن خبرنامه به او دریافت کنید. برای همین به این تبلیغ پاپ آپ، تبلیغ ایمیلی نواری یا email bars می‌گویند. تبلیغات فراخوانی فضای کمتری را اشغال می‌کنند. آن‌ها فقط زمانی نمایش داده می‌شوند که کاربر بر روی دکمه خراخوان یا یک Call-to-action کلیک نماید. این نوع از پاپ آپ معمولا زمانی نمایش داده می‌شوند که می‌خواهیم کاربر در سایت ما ثبت نام کند، عضو شود و یا از صفحه‌ای ویزیت کند.

 

طراحی پاپ آپ همخوان با طراحی سایت باشد

تبلیغات پاپ آپ یک وب سایت باید فونت، رنگ و طراحی صفحه اصلی وب سایت را داشته باشد. این مورد نشان دهنده هماهنگی است. مشتریان فورا خواهند فهمید که این وب سایت و این تبلیغات پاپ آپ بخشی از یک شرکت هستند. اگر شما از تمپلیت‌های پیشفرض و غیر حرفه‌ای برای تلیغات پاپ آپ خود استفاده کنید، باعث خواهید شد تا بازدیدکنندگان وب سایت شما فکر کند که تبلیغ پاپ آپی که می بینند آزار دهنه و اسپم است. آن‌ها ممکن است صفحه شما را ببندند و دیگر به مشاهده وب سایتتان ادامه ندهند.

 

از فراخوان یا Call-to-action استفاده کنید.

آخرین مرحله فرآیند خرید چیست؟ مگر خود خرید کردن و پرداخت نیست؟ شما می‌خواهید بعد از این که بازدیدکنندگان وب سایتتان تبلیغ شما را دیدند، چه کار کنند؟ آیا می‌خواهید به دفتر شما زنگ بزنند، یک قرار ملاقات تنظیم کنند، عضو خبر نامه تان شوند، کدتخفیفشان را خرج کنند و یا صفحه‌تان را لایک کنند؟

اما شما نباید فقط یک دکمه call-to-action طراحی کنید و بقیه کار را به امان خدا بگذارید. شما باید کاری کنید تا دکمه فراخوان شما متمایز باشد و به خوبی دیده شود. باید از رنگ‌های متضاد با پس زمینه برای دکمه‌های فراخوان استفاده کنید. محبوب‌ترین رنگ‌ها برای call-to-action رنگ‌های قرمز، زرد و سیاه اند.

 

یک تبلیغ پاپ آپ مختص موبایل طراحی کنید.

تبلیغات پاپ آپ جداگانه‌ای برای موبایل و دکستاپ طراحی کنید. آیا می‌دانید گوگل وب سایت‌هایی را که تبلیغات تهاجمی پاپ آپ برای موبایل داشته باشند، جریمه می‌کند؟ موتورهای جستجو می‌خواهند تا بازدیدکنندگان وب‌سایت‌هایی که توصیه می‌کنند، تجربه خوبی از بازدید این وب سایت‌ها داشته باشند. همچنین از انجایی که موبایل‌ها از صفحه لمسی به جای نشانگر ماوس استفاده می‌کنند، دکمه‌های کنترلی پاپ آپ‌ها باید بزرگتر باشد تا بتوانند به راحتی از این دکمه‌ها استفاده کنند.

تبلیغات پاپ آپ برای یک وب سایت بسیار مهم اند. اگر شما می‌خواهید این تبلیغات را سازگار با موبایل طراحی کنید، لحظه ای تعلل نکنید، چرا که بسیاری از کاربران وب این روزها از طریق دستگاه‌های موبایلی به وب سایت شما دسترسی دارند. تبلیغات پاپ آپ امروزه تبدیل به ابزار بازاریابی ضروری‌ای گشته اند تا نرخ تبدیل وب سایت‌ها را بهینه کنند.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: