صفحات فرود 5 ستاره چیستند؟

صفحات فرود 5 ستاره چیستند؟

برای هر محصول و یا هر پیشنهادی (offer) که شرکت شما برای مشتریان عرضه می‌کند، شما نیاز به یک صفحه فرود 5 ستاره دارید. صفحات فرود مثل خودروهایی اند که مشتریان را به محصولات مناسب می‌رسانند. هر چقدر پیشنهاد یا محصول شما مهم باشد، اگر صفحه فرود مناسبی نداشته باشید، بازنده میدان خواهید بود. صفحه فرود شما (Landing Page) باید به گونه‌ای باشد که وقتی مشتری وارد آن شد، بخواهد سریع خرید کند و یا پیشنهاد شما را بپذیرد.

 

مهمترین عناصر یک صفحه فرود 5 ستاره

تمرکز شما برای صفحه فرودتان باید بر روی CTA ای باشد که کاربران را به صفحه شما بکشاند، بنابراین هر CTA صفحه فرود خودش را می‌خواهد. با طراحی صفحه فرودی که خالی از هرگونه مزاحمتی برای کاربران است، به شما کمک می‌کند تا بهترین CTA را داشته باشید.

حال ما در اینجا مروری خواهیم داشت بر هشت ویژگی لندینگ‌های 5 ستاره، صفحاتی که بهترین ویژگی‌ها را دارند، تا مشتری شما، هر چه سریع‌تر به خدمات شما دسترسی پیدا کند.

یک: توضیح پیشنهادات (Offer Description) باید خلاصه و مشخص باشد.

صفحه فرود شما باید به راحتی با مخاطب حرف بزند و به و بگوید دقیقا هدف این صفحه فرود چیست. شما لازم نیست که یک رمان بنویسید و فقط باید به مخاطب بگویید که چرا اینجاست. فرض کنید هر کلمه‌ای که می‌نویسید صدها هزینه دارد، پس خلاصه بنویسید. به مشتریتان بگویید که دقیقا در ازای خریدش چه چیزی دریافت می‌کند. از زبانی قوی، مستقیم و قابل فهم استفاده کنید.

 

دو: از لینک دهی اضافی به صفحات دیگر بپرهیزید.

لینک دهی و لینک سازی داخلی خوب است، اما نه همیشه. شما می‌خواهید حواس مخاطب پرت نشود. پس با لینک دهی‌های اضافی و پرتاب او به صفحات دیگر از محصولی که می‌خواهید به او بدهید، حواس او را پرت می‌کند. پس با وسواس از لینک دهی و لینک سازی بهره بجویید.

 

سه: مکان فرم ارتباط و فرم خرید مشخص باشد.

باید به خوبی به مخاطبتان در لندینگ پیج بگویید کی با شما تماس بگیرد و چه فرمی را پرکند یا چگونه خرید کند. پس باید مکانی که مشتری می‌خواهد با شما ارتباط برقرار کند مشخص باشد. از طرفی طراحی این صفحات هم مهم است.

 

چهار: عنوان‌ها بسیار مهم اند، تاثیرگذار، مرتبط و متقاعد کننده بنویسیدشان.

مانند هر صفحه وب سایتی، شما فقط چند ثانیه مهلت دارید تا توجه مخاطب را به خود جلب کنید. مخاطب ممکن است بر روی لینکی کلیک کند که وقتی واردش شود، سریع بفهمد اشتباه کرده و خارج شود. این bounce rate شما را به شدت افزایش می‌دهد. داشتن یک عنوان جذاب، اما مرتبط بسیار مهم است. همچنین شما باید هنگام نوشتن عنوان از کلمات کلیدی غافل نشود، چرا که عنوان یکی از مهمترین قسمت‌ها برای گرفتن رتبه در صفحه گوگل است.

 

پنج: مکان فرمتان باید کاملا مشخص باشد.

نرخ خرید یا اقدام (Conversion Rate) مشخص می‌کند چه تعداد از مشتریانی که به صفحه فرود شما آمده اند سفارش داده اند. پس بسیار مهم است که این را بدانیم. فرض کنید صفحه فرود شما فوق العاده زیباست. می‌تواند مخاطب را به خود جذب کند. اما فرض کنید مخاطب نمی‌داند کجا باید خرید کند و یا کجا باید فرمی را پر کند. پس سعی کنید دکمه خرید را در بالاترین قسمت صفحه قرار دهید تا کاملا در معرض دید باشد.

 

شش: فقط از یک تصویر مشخص استفاده کنید.

یادتان باشد صفحه فرود، صفحه محتوا نیست. صفحه فرود خیلی مشخص می‌خواهد به مخاطب بگوید برای چه آمده است. پس یک تصویر کافی است. در ثانی صفحه فرود باید سریع و چابک باشد. پس با تصاویر اضافی، صفحه فرودتان را چاق نکنید.

 

هفت: برای امنیت و حریم شخصی مخاطب ارزش قائل باشید.

مرام نامه‌ای بنویسید و صفحه‌ای برای آن درست کنید. در آن صفحه بنویسید که اطلاعات مخاطب پیش شما محفوظ است و همه چیز امن خواهد بود. به او بگویید که اطلاعاتش به هیچ جا درز نخواهد کرد. از فرم خرید یا هر فرمی که مخاطب پر می‌کند به این مرامنامه لینک دهید.

 

هشت: به شبکه‌های اجتماعی خود لینک دهید.

این امکان را برای مخاطب فراهم کنید تا پیشنهاد یا آفر شما را در شبکه‌های اجتماعی‌اش Share کند. دکمه‌هایی تعریف کنید تا از آن دکمه‌ها به دیگر شبکه‌های اجتماعی لینک داده شود. این دکمه‌ها را در جایی بگذارید که کاملا دیده شوند.

 

نیاز دارید تا صفحات فرود وب سایتتان بهینه شود؟

بهینه سازی صفحات فرود شاید نکات ساده‌ای داشته باشد، ولی کاری چند جانبه است. در واقع درهنگام به روزرسانی Landing pagesها باید هماهنگی کامل بین بخش‌های مختلف سایتتان باشد. اگر می‌خواهید صفحات فرودتان حرف اول را بزند و خیلی سریع به رتبه اول گوگل بیاید به سایت ما، کدنگار سر بزنید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: