تحریک محتوا چیست؟

محتوای موبایلی

تحریک محتوا چیست؟

 

تحریک محتوا یا محتوای موبایلی (Content Mobilization) به فرآیندی اشاره دارد که در آن شما محتوای خود را به دستگاه‌هایی مثل گوشی‌های هوشمند و یا تبلت‌ها منتقل می‌سازید. در دورانی که موبایل‌ها همه گیر شدند و ترافیک موبایلی از ترافیکی دکستاپ پیشی گرفته است، اگر هنوز به فکر محتوای موبایلی نیستند، شاید دیر شده باشد. اگر حالا به فکر موبایلی کردن و تحریک محتوای خود نیفتادید پس بجنبید.

خوانندگان و کاربران بیشتر همراه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌شان هستند تا همراه دکستاپ کامپیوترشان. در کشورهای در حال توسعه مانند هند، برزیل و برخی از کشورها مانند آفریقا، مردم فقط از طریق گوشی‌هایشان به اینترنت دسترسی دارند. این بدین معنا است که شما باید محتوای خود را بدون تاخیری بر روی موبایل‌ها بیاورید.

با این حال به این سادگی نیست که فقط ورژن موبایلی سایت خود را بسازید و آن را به امان خدا بسپارید. قبل از تحریک محتوا و یا به عبارتی موبایلی کردن محتوای خود. در این مقاله، ما به راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا محتوای موبایلی خوبی داشته باشید، می‌پردازیم:
 

1. داشتن یک اپ

اولین و شاید مهم‌ترین چیز این است که برای وب سایت خود یک اپلیکیشن داشته باشید. یک اپلیکیشن اندرویدی و IOSای. این به شما کمک می‌کند تا آزادی عمل زیادی داشته باشید و راحت‌تر با کاربرانتان ارتباط بر قرار کنید. همچنین به آن‌ها اطلاع رسانی کنید. اپ‌ها ممکن است کند باشند، ولی بهترین جایگزین برای ترافیکی هستند که توسط مرورگرها کنترل و هدایت می‌شوند. داشتن یک اپ می‌تواند در مواقعی جایگزین خوبی برای مرورگرها باشد.
 

2. وب سایت ریسپانسیو

وب سایت شما باید با موبایلتان همخوانی داشته باشد. این بدین معنی نیست که یک وب سایت جداگانه برای موبایل داشته باشید. در عوض باید وب سایتتان به گونه‌ای باشد که همه سایزها و اندازه‌های وب سایت شما در همه دستگاه‌ها (دکستاپ، موبایل، تبلت و...) به خوبی نمایش داده شود. ما در کدنگار با طراحی سایت با پایتون این امکان را با کمترین هزینه فراهم خواهیم کرد. یک وب سایت پاسخگو یا ریسپانسیو خودش را بسته به نیاز بر روی صفحات و دستگاه‌های مختلف تنظیم می‌کند. این به عنوان یک استراتژی مناسب سئو نیز مطرح می‌شود.

Content-Mobilization

 

3. محتوایی برای پلتفرم‌های موبایلی

محتواها باید مختص موبایل‌ها نوشته شوند. یعنی محتواها دیگر نباید طولانی باشند، مگر آنکه معقول باشد. به خاطر اینکه صفحه‌ها کوچک هستند، مردم دوست دارند مطالب کوتاه‌تر بخوانند. همچنین، شما باید با روش‌هایی مثل گیمیفیکیشن مخاطب خود را درگیر کنید و او را در سایتتان نگه دارید. محتواهایی که مختص موبایل نوشته شده باشند، بهترین اند. محتواهایی کوتاه، کم و دقیق. همچنین باید در نظر داشته باشید، محتوای شما دیگر نباید پر از عکس و لینک باشد.
 

4. قابلیت اشتراک

موبایل‌ها موجب شده‌اند که مردم خیلی راحت‌تر اطلاعات را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند. شما باید برای کاربرانتان دکمه‌هایی بگذارید و به او این امکان را دهید تا مطالب شما را به اشتراک بگذارند. با برنامه نویس وب سایت خود گفتگو کنید و به او بگویید دوست دارید تا دکمه اشتراک شما (Share Button) چگونه باشد. این اتفاق خرسندی است که مطلب شما می‌تواند در سرتاسر اینترنت به اشتراک گذاشته شود. بر اساس مخاطبانی که شما دارید، شما باید تصمیم بگیرید که آیکن این دکمه چگونه باشد و در کجای صفحه شما قرار بگیرد. همچنین خیلی خوب است تا محتوای شما به شکل ایمیلی نیز در دسترس باشد. و به صورت خبرنامه آن را به مخاطبتان بفرستید.
 

نگاهی به آینده

تحریک محتوا یا موبایلی کردن آن یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است. دیگر بحث بر سر این نیست که چگونه محتوا را به دستگاه‌های موبایلی بیاوریم و چرا این مهم است. بحث بر سر این است که چگونه فرصت از دست رفته را جبران کنیم. اگر شما هم می‌خواهید محتوای وب سایتتان را تحریک کنید، به مشاوران ما اعتماد کنید و با آن‌ها تماس بگیرید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: