10 نکته در طراحی، برای داشتن سایتی متمایز

طراحی سایت متمایز

10 نکته در طراحی، برای داشتن سایتی متمایز

 

کسب کار شما چه بزرگ باشد و چه کوچک، برای این که از بقیه متمایز شود باید در زمینه طراحی سایت نکاتی را رعایت کند. اگر شما چنین نکاتی را رعایت کنید، حتما نرخ تبدیل بالاتری را تجربه خواهید کرد.

 

1. اهداف وب سایت خود را بدانید

موفقیت وب سایت شما در آخر به این بستگی دارد که چقدر وب سایت شما در رسیدن به هدفتان به شما یاری رسانده است. برای فهم درست اهداف وب سایت خود، باید لیستی از آن تهیه کنید. نمونه‌ای از این لیست شامل موارد زیر است:

 

1) جذب ترافیک و بازدید بیشتر

2) ایجاد و افزایش لید

3) فروش بیشتر محصولات و خدمات

4) آموزش دادن به مشتریان

5) ایجاد درآمد خودکار

6)  افزایش بهره وری مشتری

وقتی شما همه اهداف خود را فهمیدید، 3 هدفی که نمی‌توانید بر یک دیگر برتری دهید را در نظر بگیرید. حال نهایت تلاشتان را بکنید تا به این 3 هدفتان جامع عمل بپوشانید.

 

2. ماهیت آنلاین و آفلاین کسب و کارتان یکی باشد.

بیشتر کسب و کارها، علی الخصوص کسب و کارهای کوچک، ساعت‌ها و میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند تا برای شرکتشان یک هویت آفلاین دست و پا کنند. هزینه‌های زیادی صرف می‌شود تا بروشورها، اسلایدها و کارت‌های ویزیت فیزیکی تولید شوند. این اقدامات بی‌شک مفید و تاثیر گذار است. اما باید توجه کنیم که هماهنگی میان ماهیت آنلاینمان باید با ماهیت فضای آفلاین ما یکی باشد. یعنی رنک سازمانی ما در وب سایت و فضاهای فیزیکی ما یکی باشد. لوگوهای ما هماهنگ باشد تا مخاطب همه جا ما را به یک چشم ببیند.

 

3. مهمترین تسک‌های وب سایتتان را مشخص کنید.

ما باید بدانیم که سایتمان قرار است چه کاری انجام دهد. از بین خدماتی که سایت ما باید انجام دهد، کلیدی‌ترین خدمات باید جداسازی شوند. برای مقال این خدمات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  1. سفارش گیری از مشتریان
  2. تفاوت ما نسبت به سایر مشتریان
  3. خدمات دیگر مربوط به خدمات اصلی ما

در بیشتر وب سایت‌ها سه مورد بالا اصلا دیده نمی‌شود. فهم سه مورد بالا از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد اهمیت قرار بگیرد.

 

 

4.  100 کلمه کلیدی!

بر اساس تحقیقات، شما بین 15 تا 30 ثانیه زمان نیاز دارید تا مخاطب را قانع کنید، بر روی وب سایت شما بماند. این شامل حدودا 100 کلمه می‌شود. مشتری باید با 100 کلمه‌ و اولین پاراگرافی که از وب سایت شما می‌خواند جذب وب سایتتان باشد. این پاراگراف شامل صفحه اصلی و کلیه URLهای سایت می‌شود.

 

5. برای سایتتان Search Box بگذارید.

حدود 50 درصد کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت‌ها خوره جستجو کردن هستند. این کاربران دوست دارند به محض رسیدن به وب سایت در موتور جستجوی شما چیزی را جستجو کنند. داشتن موتور جستجو نرخ پرش را به شدت کاهش و به شما کمک می‌کند تا بتوانید نرخ تبدیلتان را بالاتر ببرید.

 

6.  از تگلاین (Tagline) مناسب بهره بگیرید.

وب سایت‌های خوب از یک تگلاین مناسب برای ارتباط با کاربرانشان استفاده می‌کنند. تگ لاین شامل یک شعار است که در بالای صفحه وب سایت شما (Header) قرار می‌گیرد. در واقع این شعار همیشه باید پیش چشم مخاطب باشد و با scroll کردن صفحه وب سایت به شکل فریز شده همراه مخاطب حرکت کنند. شعارها هم باید مناسب باشند. مثلا شعار YouTube این است: خودتان را به نمایش بگذارید یا شعار سایت MySpace این است: جایی برای دوستان. برای رسیدن به شعار باید از روش‌های همفکری گوناگ.ن استفاده کنید.

 

7. لایه‌ها و صفحات مختلف وب سایت شما (Web Page Layout) باید با هم همخوانی داشته باشند.

برخی می‌گویند که صفحه اصلی یا homepage باید با سایر صفحات فرق داشته باشد. اما این اینده غلط است. صفحه اصلی باید شامل صفحات، تصاویر، عناصر، هدرها و فوترهای مشترک باشد. برخی فکر می‌کنند این همخوانی موجب دلزدگی مخاطب می‌شود. اما این تفکر اشتباه است. وب سایت‌های عالی همگی از این قانون استفاده می‌کنند.

 

8. متن‌های کوتاه کوتاه

تحقیقات می‌گویند که مردم از طریق صفحات کامپیوتر 25 درصد کمتر از سایرین مطلب می‌خوانند. برای این کار باید مطالبتان را کوتاه کوتاه منتشر کنید و پاراگراف‌های کوتاه‌تر بنویسید.

 

9. از بخش سوالات متداول خارج نشوید

داشتن بخش سوالات متداول یا FAQ برای سوالاتی که زیاد تکرار می‌شوند یک نعمت است. بخش سوالات متداول کمک می‌کند تا مخاطب بیشتر با شما و فلسفه سازمان شما آشنا شود و مهم تر از آن بخش سوالات متداول به ما کمک می‌کند تا در نتایج سئو گوگل رتبه بهتری دریافت کنیم. همچنین این بخش باعث می‌شود تا به مشتری احساس اعتماد و اطمینان بدهیم.  

 

10. بخش ارتباط با ما باید در همه صفحات باشد

ممکن است مشتری شما، لزوما برای اولین بار از طریق صفحه اصلی با شما آشنا نشود. ممکن است به خاطر یافتن شما از طریق نتایج سرچ گوگل شما را پیدا کند و در یکی از صفحات فرود یا وبلاگ شما وارد سایت شما شود. برای همین، واجب است که در همه صفحات ما اطلاعت و لینک "ارتباط با ما" یا تماس با ما را بگذاریم. تا مشتری بتواند هر وقت که خواست به سایت شما بیاید. همچنین استفاده از ربات هوشمند نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.

 

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: