پنالتی گوگل چیست؟

پنالتی گوگل چیست؟

پنالتی گوگل چیست؟

 

اگر ترافیک وب سایت شما به شکل ناگهانی کاهش یابد و شما همزمان با آن شاهد کاهش رنکینگ وب سایت خود باشید، احتمال زیادی وجود دارد که توسط گوگل جریمه شده باشید. گوگل در سال 2014 گزارش داد که بیش از 400هزار عملیات دستی علیه وب سایت‌ها هر ماه توسط تیم وب اسپم گوگل (Web Spam Team) انجام می‌گیرد و این فقط بخشی از عدد کل وب سایت‌هایی است که جریمه می‌شوند. خیلی از وب سایت‌های دیگر وقتی گوگل الگوریتم جدیدی مانند پنگوئن یا پاندا را ارائه می‌کند به شکل خودکار جریمه می‌شوند.

یک افت رنکینگ ناگهانی و غیر قابل توضیح برای صاحبان کسب و کار می‌تواند بسیار فاجعه بار باشد، چرا که باعث می‌شود تا باز دید کنندگان نتوانند محصول شما را پیدا کنند و بخرند. اما شما می‌توانید با از پنالتی یا جریمه گوگل خودتان را نجات دهید. ما در تیم کدنگار کمک می‌کنیم تا شما از جریمه گوگل خلاص شوید. حال بیایید بفهمیم دلایل جریمه شدن توسط گوگل چیست.

جریمه‌های دستی علیه جریمه‌های الگوریتم محور

گوگل از یکی از دو راه دستی یا الگوریتمی وب سایت‌ها را جریمه می‌کند. تیم اسپم گوگل ممکن است یک مشکل در وب سایت شما تشخیص دهد و یک اقدام عملی علیه وب سایت شما انجام دهد، یا شما ممکن است متحمل یک افت رنکینگ اتوماتیک به خاطر آپدیت الگوریتم جستجوی گوگل شوید. در هر دو این عوامل، شما باید ریشه مشکلتان را پیدا کنید.

جریمه دستی

اولین کاری که باید انجام دهید، باید وارد ابزار وبمستر گوگل یا سرچ کنسول شوید و ببینید آیا اخطار یا هشداری توسط گوگل دریافت کردید یا نه. شما اگر متحمل جریمه دستی شده باشید، پیام‌هایی مانند "Notice of unnatural links detected" یا پیام‌های مشابه را دریافت خواهید کرد. این پیام‌ها حاکی از آن است که لینک اسپم یا لینک بی کیفیت به وب سایت شما لینک شده است.

لینک‌های بی کیفیت در واقع نتیجه استفاده ناصحیح از خرید بک لینک است که گوگل هشدار آن را داده است. صرف نظر از اینکه شما معتقد باشید که لینک‌هایی که خریدید یا به شکل طبیعی دریافت کردید، با کیفیت هستند یا نه، شما باید مشکل را حل کنید و با استفاده از ابزار گوگل به گوگل بگویید که دوباره وضعیت وب سایتتان را چک کند.

اگر شما هیچ پیامی در ابزار وبمستر یا سرچ کنسول نیافتید، شما باید به دنبال جریمه الگوریتمی یا تغییرات الگوریتمی گوگل باشید و بفهمید چه تغییری در وب سایتتان ایجاد شده است.

تغییرات الگوریتمی

برای پیدا کردن جریمه‌ای که شما با آن مواجه هستید، شما باید زمان دقیقی که وب سایتتان دچار افت رنکینگ شده است، پیدا کنید و آن را با تاریخی که گوگل دچار تغییر در الگوریتم‌اش شده است، تطبیق دهید.

دو الگوریتم وجود دارد که ممکن است به خاطر آن‌ها جریمه شده باشید: الگوریتم پاندا و پنگوئن. پاندا بر روی کیفیت محتوای شما تمرکز دارد. این الگوریتم مانع می‌شود تا محتوای تکراری (Duplicate content) یا محتوای کوتاه و لاغر (Thin content) رتبه بگیرد. الگوریتم پنگوئن بر روی بک لینک‌ها تمرکز دارد و به لینک‌های بی کیفیتی که به وب سایت شما متصل اند، حساس است. متاسفانه وب سایت‌ها سعی می‌کنند با خرید بک لینک‌های زیاد، وب سایتشان را از آنچه که هست با اهمیت‌تر جلوه دهند، اما بک لینک‌های غیر طبیعی فقط تاثیرات منفی خواهد داشت.

حال آپدیت شدن این دو الگوریتم ممکن است موجب شود تا وب سایت شما دچار افت رنکینگ شود. بیشتر تغییرات و به روزرسانی‌هایی که این دو الگوریتم دچارش می‌شوند، کوچک هستند. اما صرف نظر از این که این بروزرسانی‌ها چقدر حیاتی و چقدر بزرگ اند، ما باید هشیار باشیم و تغییرات را چک کنیم.

برای دنبال کردن آخرین آپدیت‌های الگوریتم‌های گوگل مجله کدنگار در ویرگول و یا وبلاگ کدنگار را دنبال نمایید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: