5 ترند جهانی طراحی وب سایت در

طراحی سایت

ترندهای جهانی در طراحی سایت

در سال 2019 پیشرفت‌های خوبی در تکنولوژی حاصل شد تا ما بتوانیم با کاربرانمان ارتباط بهتری داشته باشیم. سبک‌های متنوع باعث شد مرزها را جا به جا کنیم و تمرکز بیشتر بر روی مستند سازی و دسترسی به دستورالعمل‌های طراحی سایت باعث شد تا وب سایت‌ها پایدارتر و قابل دسترس‌تر برای همگان شوند. پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 نیز موضوعاتی ترند و غالب باشند. این موضوعات از این قرار اند:

 

1. طراحی ساده (Flat Design)

Flat Design - طراحی ساده

 

طراحی ساده یا Flat Desiagn یک روش طراحی مینیمالیستی است که در آن از صفحه‌های خالی، رنگ‌های روشن و یک تصویرسازی دو بعدی ساده استفاده می‌کنند.

این روش مثل همه طراحی‌های دیگر شروع شد، اما در طول سال‌ها رشد کرد و تبدیل شد به یک استاندارد برای طراحی وب سایت‌ها. علت رشد طراحی ساده می‌تواند به سرعت وب سایت‌ها مربوط باشد. چرا که این نوع طراحی باعث می‌شود که کاربران بتوانند از وب سایت‌های سریع در تمامی پلتفرم‌ها (موبایل و دکستاپ) لذت ببرند.

طراحی ساده یا Flat design بیشتر بر روی تصاویر ساده‌ای که از لحاظ حجمی سبک هستند، تمرکز می‌کنند. در این طراحی از تصاویر پر حجم و سنگین استفاده نمی‌شود و بدین طریق وب سایت خیلی سریع تر بالا می‌آید. همچنین از لحاظ تجربه کاربری، کاربران Flat Design را خیلی دوست دارند. ما در طراحی سایت کُدنگار با طراحی ساده و پویا برای شما بهترین وب سایت را طراحی خواهیم کرد.
 

2. گیف‌های انیمیشنی (Animated GIFs)

گیف‌های انیمیشنی

 

کاربر امروزی اینترنت وقتی دنبال یک اطلاعات می‌گردد، دنبال لذت بصری نیز هست. این بدان معنی است که زمان کوتاهی داریم تا توجه مخاطب را به سمت خودمان جلب کنیم و آن چه که مخاطب دوست دارد، به او نشان دهیم. گیف‌های انیمیشنی نقش درخشانی در این خصوص خواهند داشت.

گیف‌ها می‌توانند در کوچکترین زمان ممکن مفاهیم و ایده‌های پیچیده را منتقل کنند، همچنین می‌توانند بسیار درگیر کننده و سرگرم کننده باشند. یکی از بهترین خصوصیت‌های گیف‌ها این است که با بیشتر مرورگرها، موبایل‌ها و سایر وسایل سازگار اند و همه می‌توانند آن‌ها را ببینند.

 

3. ربات‌های سخنگو و یادگیری ماشین

ربات‌هایی که می‌توانید با آن‌ها چت کنید تبدیل به بخشی مهمی از اینترنت شده اند. ما شاهد پیشرفت چشم گیری در هوش مصنوعی و قابلیت‌های ربات‌ها هستیم. ما هر روز ربات‌ها را می‌بینیم، وقتی گوگل به ما یک پیشنهاد خودکار می‌دهد یا زمانی که فیس بوک از ما می‌خواهد که در یک عکس تگ شویم در واقع داریم با ربات‌ها سر و کله می‌زنیم.

شرکت‌ها معتقد اند در آینده قرار است، فواید زیادی از ربات‌ها و هوش مصنوعی عایدشان شود، این فواید از این قرار اند:

· ربات‌ها می‌توانند به تعامل راحت‌تر و پاسخگویی سریع تر به کاربرها کمک کنند. همچنین می‌توانند باعث شوند آن چیزی که کاربر نیاز دارد به او آموزش داده شود.

· بالا بردن بهره‌وری وب سایت‌ها با انجام عملیات‌ها و رسیدگی به موارد مختلف در کمترین زمان و با راحتی کامل

 

4. فضای سفید (White Space)

White Space

 

همانطور که گفته شد، طراحی وب سایت به سمت ساده شدن پیش می‌رود. ضرب المثلی وجود دارد که می‌گوید کمتر بهتر است. برای همین ما می‌بینیم که وب سایت‌ها به دنبال لایه‌های ساده‌تر با فضاهای سفید بیشتر هستند. تعریف فضای سفید (White Space) ساده است، فضای سفید یعنی داشتن فضای خالی (بدون متن) در یک صفحه. وقتی شما از فضای خالی استفاده می‌کنید تا قسمت‌های مختلف صفحه‌تان را از یک دیگر تفکیک کنید، این به کاربر شما کمک تا بهتر مطالب را بخواند و بتواند مطالب مهم را بهتر درک کند.

 

5. خداحافظ Photoshop و سلام Sketch و Figma

 ترند جهانی طراحی سایت

 

روزگاری فتوشاب به عنوان اصلی‌ترین نرم افزار طراحی، بخصوص طراحی وب سایت حکم فرمایی می‌کرد، اما حالا خوب می‌دانیم که دوران فتوشاپ به سر آمده است. امروزه دو نرم افزار Sketch برای کاربران سیستم‌های IOS و مکینتاش، و Figma برای کاربران ویندوز بهترین ابزارهای طراحی بنر، پوسترهای دیجیتال و سایر المان‌های UI وب سایت شما هستند. این ابزارها که بسیار منعطف بوده و از پویایی بالایی برخوردار اند به شما کمک می‌کنند تا در سریع‎ترین زمان و به بهترین نحو وب سایتتان را طراحی کنید. وب سایتی که ضمن برخورداری از سرعت بالا، زیبا هم باشد. ما در کُدنگار نیز سعی می‌کنیم از به روزترین ابزارها برای طراحی استفاده کنیم. پس از مشاوره رایگان با ما غافل نشوید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: