ال اس آی چیست؟ LSI چه تاثیری در سئو دارد؟

ال اس آی چیست؟ LSI چه تاثیری در سئو دارد؟

 

 

نمایه سازی معنایی نهفته (LSI یا Latent semantic indexing) مفهومی است که توسط موتورهای جستجو به کار می‌رود تا بفهمند ترکیب عبارت‌های مختلف و مفاهیم مختلف چگونه معانی یکسان می‌سازند. ، حتی اگر در این مفاهیم یا عبارات کلید واژه وجود نداشته باشد. این توضیحات ابتدایی درباره LSI، خود گواه همه چیز درباره LSI و نحوه استفاده از آن برای شما خواهد بود.

درک بهینه سازی موتور جستجو (SEO) اغلب دشوار است. در هر حال ، اساساً شما برای افزایش بازدید وب سایت خود اغلب به کلمات کلیدی خاصی در صفحات خود نیاز دارید. اما روش های قدیمی SEO مانند نوشتن پاراگراف از محتوای پر از کلمات کلیدی (Keyword Stuffing) یا پرکردن برچسب‌های متا  دیگر مفید نیستند.

به همین دلیل نمایه سازی معنایی نهفته (LSI) برای رشد وب سایت‌ها مهم است. اما LSI چیست و چگونه می توانید از کلمات کلیدی LSI برای صفحات وب خود استفاده کنید؟

در این مقاله تعریف غیرحرفه‌ای و سرراست LSI آورده شده است، و شامل مثال‌هایی از نحوه استفاده از LSI برای مرتبط نگه داشتن وب سایت شما در جهان گسترده موتور جستجو است.

 

تعریف مختصری برای LSI

نمایه سازی معنایی نهفته مفهومی است که موتورهای جستجوگر مانند Google برای کشف چگونگی کار کلمات کلیدی و محتوا به منظور معنی یکسان از آن استفاده می کنند. این بر اساس یک سری معادلات ریاضی است و درک آن کاملاً پیچیده است .اما دستیابی به یک درک ساده از LSI نیازی به مدرک علوم کامپیوتر ندارد. در واقع این مفهومی است که هر کسی جستجوی اینترنتی را انجام داده باشد با آن آشنایی دارد ، مخصوصاً اگر آن شخص دانش اولیه‌ای درباره کلمات کلیدی و سئو داشته باشد.

برای درک نحوه عملکرد LSI ، باید بدانید که موتورهای جستجو به اندازه کافی هوشمند هستند که می توانند زمینه محتوای شما و مترادف‌های مرتبط با کلمات کلیدی شما را شناسایی کنند. در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند کلمات کلیدی LSI صرفاً مترادف هستند، این نادرست است. کلمات کلیدی LSI به سادگی کلماتی هستند که غالباً با هم یافت می شوند زیرا از زمینه های مشابهی برخوردار هستند.

به عنوان مثال، "Apple" و "iTunes" کلمات کلیدی LSI هستند زیرا از یک زمینه مشترک برخوردار هستند و اغلب با هم یافت می‌شوند. اما آنها مترادف نیستند. یا مثلا دو کلمه "مسافرخانه" و "هتل". یا "تور" و "بلیط هواپیما". اگر صفحه یا پست وبلاگ شما درباره اپل باشد ، موتور جستجو از کجا می فهمد که شما دارید در باره شرکت یا محصولات شرکت apple صحبت می‌کنید یا درباره یک میوه؟

اگر صفحه شما درباره کلماتی مانند "میوه"، "میوه قرمز"، "میوه سبز" و... موتور جستجو می‌فهمد که شما دارید درباره میوه صحبت می‌کنید. اما اگر صفحه شما حاوی کلماتی مانند Hulu، Apple New، Apple Stores و... است. موتور جستجو می‌فهمد که شما دارید درباره یک شرکت حرف می‌زنید.

همانطور که می‌بینید کلید واژه‌های پیرامون کلید واژه اصلی که به آن کلیدواژه‌های LSI می‌گوییم. تفاوت زیادی را ایجاد خواهند کرد و باعث می‌شوند شما متناسب با محتوایتان رتبه بگیرید.

 

چرا موتورهای جستجو از LSI استفاده می‌کنند؟

 

در گذشته شیوه برخورد با یک صفحه، رویکردی کمیتی داشت. یعنی پیج شما بر این اساس رتبه می‌گرفت که یا نمی‌گرفت. در واقع در گذشته تنها عامل تعداد و حجم کلیدواژه‌ها مورد بررسی قرار می‌گرفت. این موضوع باعث شد تا Keyword Stuffing صورت بگیرد: یعنی به کار بردن تعداد زیادی کلیدواژه تا جای ممکن. گوگل یکی از موارد keyword Stuffing را اینگونه معرفی می‌کند:

 

گوگل بعد از مدتی با به کارگیری LSI، شروع به جریمه کردن محتواها، صفحات وب و وبسایت‌هایی کرد که از بمباران کلمات کلیدی یا Keyword Stuffing استفاده می‌کردند. LSI به موتورهای جستجو کمک می کند تا معنای جستجوی جستجو و معنای صفحه وب را بهتر درک کنند و این امر مطابقت بین آنچه افراد جستجو می کنند و آنچه در نتایج جستجو می یابند را بهبود می بخشد.

 

مزایای استفاده از کلید واژه LSI

کلمات کلیدی LSI هم برای سئو و هم برای تجربه کاربر دارای مزایایی هستند. داشتن کلمات کلیدی LSI در محتوای شما چندین مزیت دارد:

 

LSI از برچسب زدن به محتوای شما در نظر موتورهای جستجو به عنوان هرزنامه جلوگیری می کند.

 

ذکر نامهای متنوع از عبارات کلمات کلیدی که از لحاظ معنایی با کلمات کلیدی اصلی شما مرتبط هستند ، اعتبار محتوای شما را افزایش می دهد. اگر شخصی سایت شما را از طریق یک موتور جستجو پیدا کند اما محتوای مورد انتظار خود را پیدا نکند ، آن شخص می تواند شما را به عنوان اسپم به موتور جستجو گزارش دهد.

 

کلمات کلیدی LSI با جلوگیری از رتبه‌گیری سایت شما برای کلمات کلیدی غلط ، به شما کمک می کنند تا نرخ پرش را کاهش دهید.

 

به عنوان مثال ، اگر رایانه های نوت بوک Lenovo را می فروشید ، نمی خواهید ترافیک موتور جستجو از کسانی که به دنبال اطلاعات مربوط به فیلم 2014 "نوت بوک" هستند به شما برسد.

 

کلمات کلیدی LSI با طبیعی و معنادار کردن جریان مطالب به شما در حفظ بازدیدکنندگان در سایت کمک می کنند.

 

این به خوانندگان شما یک محیط آرام می بخشد بدون اینکه احساس کنند شما فقط یکسری کلمات کلیدی برایشان ردیف کرده‌اید. این همچنین محتوای شما را از محتوای متراکم کلمات کلیدی متمایز می کند، که به سادگی کلمات کلیدی و عبارات کلیدی را تکرار می‌کند تا موتورهای جستجو را به یک رتبه بالا منتقل کند.

 

LSI می تواند به سایت شما کمک کند تا برای جستجوهای مرتبط رتبه بهتری داشته باشد.

 

ربات های موتور جستجو به طور خودکار سایت شما را جستجو می‌کنند و محتوای شما را درک می‌کنند. کلمات کلیدی LSI ، بدون توجه به کلمه کلیدی مورد نظر، سایت شما را برای جستجوهای مرتبط با معنا رتبه بندی می‌کنند. به عنوان مثال‌، اگر کلمات کلیدی LSI  را برای بلیط هواپیما تهران مشهد تنظیم کرده‌اید، کلمات کلیدی LSI به شما امکان می دهند از جستجوی بلیط های "مشهد تهران" یا "بلیط قطار" صرف نظر کنید.

 

کلمات کلیدی LSI با کمک به کسب و کار شما، موجب می‌شود تا رتبه بهتر و البته ارزان‌تر و ساده‌تری کسب کنید.

 

به عنوان مثال ، آمازون 57٪ فروش خود را با استفاده از کلمات کلیدی LSI کسب می‌کند. به طور کلی ، کلمات کلیدی LSI به شما کمک می کنند محتوای وب سایت خود را در مقابل مخاطبان بیشتری قرار دهید.

 

چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا کنید؟

 

ابزارهای رایگان و درعین حال غیر رایگان زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا کلیدواژه‌های مرتبط را پیدا کنید. ابزارهایی نظیر KWfinder، Google AutoComplete، Keyword Planner و... .

 

چگونه از کلمات کلیدی LSI استفاده کنیم؟

کلمات کلیدی مرتبط یا کلمات کلیدی LSI باید در سرتاسر صفحه‌هات وب سایت شما قابل دیدن باشد، اما استفاده از این کلمات باید بگونه‌ای باشد که طبیعی و مناسب جلوه کند. برخی از کلمات کلیدی LSI در واقع مترادف کلمه کلیدی شما هستند و شما کافی است، تنها این کلمات کلیدی را جایگزین کلمات کلیدی اصلی خود کنید.

شما باید این کلمات کلیدی را در این قسمت‌ها قرار دهید:

  • عنوان صفحه
  • تگ‌های H1 و H2
  • آدرس URL
  • تگ‌های متا
  • تگ Alt Image
  • پاراگراف اول هر متن
  • لینک
  • پاراگراف آخر متن

 

درست مانند کلمات کلیدی اصلی، از اینکه بخواهید سایت خود را با کلمات کلیدی LSI پرکنید، قطعا بپرهیزید. افزایش بی‌رویه کلمه کلیدی LSI ممکن است به عنوان Keyword Stuffing شناخته شود.

اجرای اولیه LSI در واکنش به بسیاری از تلاش‌های صاحبان سایت برای دستکاری SEO بود. تا قبل از LSI ، محتوای صفحه و متا تگ ها اغلب مجموعه‌های طولانی از کلمات کلیدی تکرار شده و بدون اطلاعات و موضوع قابل شناسایی بودند.

LSI به موتورهای جستجو اجازه می دهد به محتوای با کیفیت صفحه وب اعتبار دهند. بنابراین، با درج عبارات جستجوی مرتبط با معنا در نسخه SEO صفحه خود، به موتورهای جستجو می توانید درک بهتری از صفحه، شرکت، محصولات و خدمات خود داشته باشید. استفاده از کلمات کلیدی LSI باعث خوشحالی موتورهای جستجو و بازدید کنندگان وب سایت شما می شود. محتوای با کیفیت پس از ورود بازدیدکنندگان در اطراف آنها نگهداری می شود ، که این باعث افزایش نرخ تبدیل و تأثیر وب سایت شما می شود.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: