چگونه یک وب سایت B2B داشته باشیم؟

چگونه یک وب سایت B2B داشته باشیم؟

چگونه یک وب سایت B2B داشته باشیم؟

 

در دوران پاندمی کرونا، B2B از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین وب سایت B2B هم می‌تواند پنجره‌ای باشد به سوی موفقیت شما در دنیای کسب و کار. برای اینکه شما هم بخشی از آنیده باشید، باید حضوری حرفه‌ای، کارا و موثر در فضای آنلاین داشته باشید. شما با کمی تغییرات جزئی می‌توانید first impression خوبی برای وب سایت خود ایجاد کنید تا موفق شوید. در ادامه به 5 نکته مهم برای پیروزی به وبلاگتان خواهیم پرداخت.

 

پیامی واضح و مستمر داشته باشید.

بازدیدکنندگان برای اینکه درباره وب سایت و کسب و کارشما نظر دهند، همه مطالب شما را نمی‌خوانند، پس یادتان باشد، همه چیز را ساده کنید. صفحه اول وب سایت شما باید مثل اولین جلسه و نشست کاری بین دو کسب و کار باشد. یعنی شما باید خودتان را معرفی کرده و کسب و کار و سرویس مدنظرتان را به مخاطب بدهید. همچنین لینک سازی مستمری انجام دهید تا مخاطب بتواند به جاهای عمیق‌تر برود. همچنین عناوین جذاب و مهم پیشنهاد دهید و عناوینی بگذارید تا مخاطب راحت‌تر از شما خرید کند.

 

یک طراحی سایت حرفه‌ای B2B داتشه باشید تا برند شما به مخاطب شناسانده شود.

جمله معروفی هست که اگر یک طراحی خوب نباشد، حتما بد است و چیزی به نام طراحی متوسط معنایی ندارد. وقتی مردم با یک شرکت کار می‌کنند، دوست دارند که حس کنند شرکتشان حرفه‌ای است. اگر بر روی یک طراحی سایت حرفه‌ای سرمایه گذاری کنید. باعث می‌شود تا مخاطبان شما این پیام را دریافت کنند که وب سایت شما ارزشش را دارد و بسیار حرفه‌ای است.

بر اساس آمار ساید ادوب، وب سایت‌هایی با طراحی قوی، فروش بیشتری بالغ بر 219 درصد دارند. تصاویر باکیفیت، ابتکار و UI/UX قوی چیزی بیش از یک وب سایت شکیل است. این اقدامات درواقع یک حرکت بیزینسی هوشمندانه اند.

 

Call-To-Action قوی

نرخ تبدیل بالایی می‌خواهید؟ شما لازم نیست هر CTAای را برای خود ایجاد کنید. شما کافی است فقط یک CTA قوی داشته باشید تا مردم را وادار کنید تا اقدامی انجام دهند.

Call-to-action دو هدف اصلی دارد: این که به کسی بگوییم چه کاری باید انجام دهد و به او انگیزه و اطمینان را برای انجام این کار بدهد. روی مزایای کاربر تمرکز کنید - و پیام را کوتاه و شیرین نگه دارید. از همه مهمتر ، اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند CTA شما را پیدا کنند - استفاده استراتژیک از رنگ ، نوع و محل قرارگیری باعث برجسته شدن دعوت به عمل می شود.

 

محتوای آموزشی و کاربردی تولید کنید

محتوا اطلاعاتی را فراهم می‌کند تا مشتریان و موتورهای جستجو را در باره وب سایت B2B شما آگاه کند. محتوای اطلاعاتی باعث می‌شود تا SEO شما سرعت گیرد و کسب و کار شما اعتبار پیدا کند.

چگونه یک محتوای آموزشی می‌تواند موجب افزایش فروش و بازدید وب سایت شما شود؟ مواردی مانند مقالات وبلاگی، منابع قابل دانلود و Case studyها به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری در گوگل بگیرید و به سوالات مشتری‌های خود پاسخ‌های مناسب بدهید.

 

تجربه کاربری خلاقانه

دسترسی به مناطق مختلف وب سایت شما باید راحت باشد تا کاربران بتوانند به راحتی به قسمت‌های مختلف وب سایت شما دسترسی داشته باشند. بر اساس یک تحقیق، 94 درصد کاربران دوست دارند راحت‌تر به قسمت‌های مختلف وب سایت‎ها دسترسی داشته باشند. دسترسی راحت، یکی از مهم‌ترین مباحث از حیث اولویت در طراحی یک وب سایت B2B است. با ایجاد Toolbarها و قسمت‌های مختلف، منوهای راحت‌تری برای مخاطب ایجاد کنید و یک تجربه کاربری خلاقانه برای مشتری بسازید.

اگر وب سایت شما دسترسی و تجربه کاربری مناسبی به مخاطب ندهد، کسب و کار شما آنجوری که دوست دارید کار نخواهد کرد. بازدیدکنندگان از وب سایت شما معمولا می‌خواهند سه چیز را در هنگام بازدید از صفحه شما بدانند: "کجا هستند"، "کجا بوده‌اند" و "دیگر کجا می‌توانند بروند" با پاسخ دادن به این سوالات و ایجاد وب سایتی که بتواند همه نیازهای مخاطبان را در سطح دسترسی بر طرف کند، شما می‌توانید به سطح بالایی از نرخ تبدیل دست یابید.

هر نقطه تماسی که مشتری یا مشتری بالقوه شما با محصول یا شرکت شما داشته باشد، تصویر شما را در ذهن آن‌ها تغییر می‌هد. بهبود حضور دیجیتال به وب سایت شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین سرمایه گذاری را در حال حاضر داشته باشید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: