URL مناسب چگونه است؟

URL-کدنگار

دنیای اینترنت بدون URLها بی‌معنی است. اینترنت یعنی URLهایی که به یک دیگر وصل هستند. مثل خیابان‌های یک شهر. پس مهم است که این خیابان‌ها چه ویژگی داشته باشند، زیبایی‌شان، کارایی‌شان و آدرسشان برای ما مهم اند. ما باید بدانیم URLها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند و چرا مهم اند؟


چرا URL برای SEO مهم است؟


دو دلیل عمده برای این موضوع وجود دارد؟
 

1. بهبود تجربه کاربری و لینک‌ها

یک URL که خوب نوشته شده باشد، هم به کاربران و هم به موتورجستجو نشان می‌دهد که قرار است، صفحه مورد نظر آن‌ها را به چه برساند. برای مثال فرض کنید در سایت کد نگار ما صفحه‌ای داریم در بخش وبلاگ درباره اهمیت دیجیتال مارکتینگ URL صفحه ما به شکل زیر است:

http://www.codnegar.com/Blog/13/Digital-marketing/

این URL به مخاطب می‌گوید که در بخش وبلاگ قرار دارد. در مطلب سیزدهم قرار دارد و قرار است درباره بازاریابی دیجیتال یا همان Digital Marketing مطلبی بخواند. حال فرض کنید. که به جای این URL از URL زیر استفاده می‌کردیم:

http://www.codnegar.com/Insted=%&blog=13#%%938298s91

خب در این مورد هم کاربر و هم موتور جستجو گیج خواهند شد.

در ثانی دقت داشته باشید که در نمایش SERP گوگل نیز URL نمایش داده می‌شود و وجود کلید واژه منطقی در URL سایت ما، مهم و درست است. در ضمن گوگل بخصوص در موتور جستجو موبایل اش، دارد URL را به جای نتیجه Snippet خود قرار می‌دهد.
 

2. رتبه‌گیری

باید توجه داشت که URLها فاکتور کم اهمیتی برای نشان دادن منبع مرتبط به جستجو هستند. اما باید توجه داشت که URL ها به Page Authority یا همان شاخص PA ما و همچنین به ارزش دامنه ما وزن می‌دهند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که کلید واژه‌های استفاده شده در یک URL می‌توانند به عنوان شاخص رتبه دهی حساب شوند.

در حالی که استفاده از URL ای که حاوی کلمات کلیدی شماست، می‌تواند موجب بهبود سئو شما شود، به طور کلی اما URLها تاثیری کلی بر روی توانایی‌های یک صفحه برای رتبه گیری ندارند. پس بنابراین ارزش دارد که ما URLهایی داشته باشیم که حاوی کلمات کلیدی نیز هستند.

ما با استفاده از برنامه‌نویسی مبتنی بر پایتون و باتکنیک‌های طراحی خودکار در کدنگار، به شما کمک خواهیم کرد تا پنل کاربری منعطفی داشته باشید و بتوانید صفحات را به خوبی مدیریت نمایید. این صفحات به شکل خودکار دارای استانداردهای لازم برای SEO خواهند بود. باید در نظر داشت که در سال 2020 طرف سایت Moz بهترین راهکارهای نوشتن و بهبود URLها را به ما ارائه داده است. این توصیه‌ها از این قرار اند:

 •  آدرس‌های ساده، مرتبط، جذاب و صحیح می‌توانند هم کاربران را جذب نمایند و هم به موتور جستجو بفهمانند که صفحه‌شان درباره چیست. این یک پیشنیاز برای رتبه گیری مناسب است. درست است که URLها حاوی اعداد و کدهای گوناگون هستند، بهترین راه این است که در نوشتن URLها از کلمات همه فهم استفاده کنیم.
   
 • آدرس‌ لینک‌ها باید جامع و مانع باشند. یعنی نه خیلی طولانی باشند و نه خیلی خلاصه. به قولی URL باید به گونه‌ای باشد که با یک نگاه هم کاربر و هم موتور جستجو بفهمد که چه خبر است.
   
 • برای جداسازی قسمت‌ها از "/" استفاده‌ شود و از علاماتی مانند : ، ؛ ، & ، * ، % و... استفاده نشود.
   
 • حتما از حروف کوچک (در زبان انگلیسی استفاده شود) استفاده شود و از حروف بزرگ استفاده نکنید چون ممکن است برای شما مشکل ساز شود.
   
 • از کدها و پارامترهای عجیب و غریب به هیچ عنوان استفاده نکنید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: