LOCAL SEO یا سئوی محلی چیست؟

local seo

اهمیت استفاده از LOCAL SEO

 

هر شرکت کوچک یا چند شعبه ای می تواند با استفاده از استراتژی های محلی SEO، تجارت خود را گسترش دهد و مشتری بیشتری جذب کند.در این مقاله به توضیح اینکه لوکال سئو چیست و چرا استفاده یک شرکت از آن می تواند به دیده شدن در فضای آنلاین کمک بسیاری کند خواهیم پرداخت.

 

سئوی محلی یا LOCAL SEO چیست؟

سئو محلی فرآیندی برای بهینه سازی موتور جستجو است که به مشاغل محلی کمک می کند تا در جستجوی محلی در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بگیرند تا مشتریان بالقوه ای که در جستجوی کسب و کار محلی (به عنوان مثال "دندانپزشک نزدیک من" ، "کافی شاپ شیکاگو و....)  یا در حالت کلی جستجوی یک سرویس در حالی که تنظیمات موقعیت مکانی آنها روشن است، به کسب و کار مورد نظر خود برسند. گاهی اوقات به عنوان بازاریابی جستجوی محلی شناخته می شود، یک روش فوق العاده موثر برای بازاریابی آنلاین کسب و کار محلی شما است، زیرا به مشاغل کمک می کند محصولات و خدمات خود را در زمان دقیق برای مشتریان محلی که آنلاین به دنبالشان هستند تبلیغ کنند .

این امر از روش های متفاوتی محقق می شود، برخی از آنها تفاوت زیادی با آنچه در سئو استاندارد انجام می شود دارند، در حالیکه مدیریت برخی از آنها با استفاده از ابزار محلی جستجوگرها بسیار آسان تر است و می تواند منجر به SEO محلی خاص یا خدمات بازاریابی جستجوی محلی نیاز داشته باشد شود.

 

بنابراین، "جستجوی محلی" چیست؟

ابتدا، به تفاوت بین جستجوی اطلاعاتی استاندارد و آنچه به عنوان جستجوی محلی معروف است، نگاهی بیندازیم.

آیا می دانید؟ به گفته گوگل، 46٪ جستجوها "هدف محلی" دارند.

در حالی که هر کسی در جهان با دانش و توانای کافی SEO می تواند برای یک جستجو مانند "چگونه می توان یک تخلیه مسدود شده را برطرف کرد"رنک بگیرد.  هنگامی که سوال قصد خرید بسیار بیشتری در پشت آن دارد، تبدیل به "لوله کش های نزدیک من" یا "بهترین لوله کش در [محل]" می شود.

برای این نوع سرچ های موقعیت محور، که معمولاً شامل موقعیت مکانی یا "نزدیک من" می شود (که حتی اگر با استفاده از Google Maps جستجو نکنید یا اگر Google مکان شما را می داند و هدف شما از جستجو را محلی فرض می کند)، موتورهای جستجو می فهمند که جستجوگر می خواهد پیشنهادها یا لیست های تجاری براساس موقعیت مکانی باشد، و این دقیقاً همان چیزی است که موتورهای جستجو در صفحات نتایج موتور جستجوی محلی (SERP) ارائه می دهند. این تفاوت در رفتار و نتیجه دقیقاً به همین دلیل است که SEO محلی بسیار مهم است و ارزش آن را دارد که در کنار  فعالیت های عادی و استانداردی که برای SEO می شود، بر روی آن نیز سرمایه گذاری شود.

 

SERP های محلی چیست؟

آنچه که مشاغل محلی برای بهبود بازدید از وب سایت های خود به آن نیاز دارند، مشاهده در مواردی است که به عنوان " local pack" یا "3 pack " شناخته می شود. این مجموعه شامل لیست 3 کسب و کار است که در زیر نقشه در نتایج نمایش داده می شود. در زیر بسته محلی از جستجو "لوله کش سانفرانسیسکو" نمایش داده می شود.

 

جستجوی محلی

همان طو که در شکل بالا مشاهده می کنید این نتایج متفاوت از نتایج استاندارد ارگانیک است، مانند زمان شروع کار، رتبه بندی بازبینی و حتی عکس ها. اگرچه Google به اندازه کافی باهوش است که می تواند این اطلاعات را مستقیماً از وب سایت شما بیرون بکشد، اما این عناصر از آنجا نمی آیند.

هر آنچه در بسته محلی نمایش داده می شود از نمایه Google My Business حاصل می شود.

ابزار رایگان، Local RankFlux، به شما این امکان را می دهد تا جریان را در SERP محلی کنترل کنید، بنابراین اولین کسی خواهید بود که می دانید صنعت شما تحت تأثیر به روزرسانی های الگوریتم Google قرار دارد یا خیر.

 

چگونه می توانم لیست Google My Business خود را بهینه کنم؟

Google My Business (GMB) که قبلاً به عنوان Google Local شناخته می شد و برای مدتی حتی Google+ Local، همانطور که از نامش پیداست، نمایه تجارت شما در Google است. این اطلاعات را به مکان های مختلف، از جمله بسته محلی و نتایج جستجوی Google Maps تغذیه می کند، اما آشناترین حالت ممکن است هنگامی باشد که در بالا سمت راست (یا بالای تلفن همراه) از یک جستجوی مارک برای کسب و کار شما قرار دارد، مانند زیر.

 

 سئوی محلی - Google My Business

 

این همان چیزی است که به عنوان پنل یا گراف دانش شناخته می شود. نمایه GMB شما می تواند شامل انبوهی از اطلاعات ارسالی از طرف خودتان باشد، مانند خدماتی که شما ارائه می دهید، جزئیات تماس، شرح مشاغل، طبقه بندی و زمان های افتتاحیه.

بخش عمده ای از SEO محلی، بروزرسانی و مشخصات نمای GMB است، به طوری که شانس بیشتری برای حضور در بسته محلی داشته باشد و به اندازه کافی قابل اعتماد و جذاب باشد تا کلیک بگیرد. Google My Business اگرچه ابزاری قدرمتند است اما تنها یک مورد از citation هاست.

 

سایتیشن چیست؟ 

Citation  هر جایی که اطلاعات کسب وکار شما  همگی بصورت آنلاین نمایش داده شود می باشد. این اطلاعات شامل نام، آدرس، آدرس وبسایت و شماره تلفن است.

این موارد برای بهبود سئو محلی بسیار مهم است، زیرا اگر در جایی که افراد به دنبال مشاغلی مانند شما هستند ظاهر نشوید، رقبا بر شما پیشی خواهند گرفت.

 

چگونه می توانم در جستجوی محلی رتبه خوبی کسب کنم؟

اکنون که می دانید که SEO محلی در مورد چه موضوعاتی است، احتمالاً از خود می پرسید که راه موفقیت در آن چیست؟  ابتدا توصیه می کنیم با سه عنصر اصلی رتبه بندی جستجوی محلی آشنا شوید:

مجاورت: تجارت شما چقدر به جستجوگر نزدیک است؟

ارتباط: محصولات و خدمات شما تا چه اندازه با درخواست جستجو مرتبط هستند؟

شهرت : سایر مصرف کنندگان در مورد محصولات و خدمات شما چه می گویند؟

 

فاکتورهای مهم در موفقیت در سئوی محلی

 

  • "محلی سازی" وب سایت

"محلی سازی" وب سایت شما به معنای درج نام شهر، شهرستان یا منطقه به طور طبیعی در سراسر سایت شما است. برای مشاغل دارای چندین مکان، این می تواند شامل ایجاد صفحات جداگانه یا Content Hubs برای مکان های خاص باشد. تکنیکهای دیگر شامل پرداختن به رویدادهای جامعه محلی و ارائه مقالات و اطلاعات در مورد آنها در سایت است.

 

  • ساختار آدرس دهی مناسب

از ویژگی های سایت خود در سایت های استنادی و دایرکتوری های تجاری آنلاین اطمینان حاصل کنید. این نه تنها به مشتریان در یافتن کسب و کارتان کمک می کند، بلکه با درج نام، آدرس، شماره تلفن و آدرس اینترنتی وب سایت (NAPW) شرکت در سایت های نقل قول و افزودن اطلاعات اضافی به فهرست های مشاغل به بهبود رتبه بندی جستجوی شما کمک می کند.

 

  • حضور در لیست Google My Business

حضور در صفحه Google My Business  یک گام اساسی در جهت کمک به نمایش کسب و کارتان در سرویس های مهم Google مانند نتایج جستجوی محلی و Google Maps است. GMB (و معادل مایکروسافت آن ، Bing Places for Business) همیشه باید اولین دایرکتوری آنلاین باشد که مالکیت آن را دارید.

 

  • مدیریت reviews and ratings

بررسی های واقعی و صادقانه هم برای نشان دادن کیفیت خدمات شما و هم برای ارسال سیگنال هایی به موتورهای جستجو که سایت و سرویس شما قابل اعتماد و مفید هستند بسیار مهم است. میزان بازبینی هایی که دریافت می کنید، کیفیت کلی بررسی ها و اقتدار سایت های بازبینی خود از عوامل مهم برای رتبه بندی جستجوی محلی هستند.

 

  • دریافت بک لینک با کیفیت و مرتبط

بک لینک هایی که به طور طبیعی از وب سایت های معتبر بدست آمده اند ، به موتورهای جستجو کمک می کنند تا سایت شما را به عنوان منبع اطلاعاتی معتبر تشخیص دهند و جنبه "شهرت" الگوریتم جستجوی محلی را افزایش می دهند. پیوندهای روزنامه های محلی، وبلاگ نویسان و انجمن های تجاری و همچنین نقل قول ها، همگی می توانند به بهبود قابلیت جستجوی شما کمک کنند.

 

آمارها دال بر اهمیت سئوی محلی است

96٪ از دارندگان رایانه های شخصی جستجوهای محلی را انجام می دهند

46٪ از کل جستجوهای Google محلی است

64٪ از مشتریان محلی از موتورهای جستجو و دایرکتوری ها به عنوان راه اصلی خود برای یافتن کسب و کارهای محلی استفاده می کنند

50٪ جستجوگران تلفن همراه محلی به دنبال اطلاعات کسب و کار (مانند آدرس یا شماره تلفن شرکت) هستند

78٪ از جستجوهای محلی موبایلی منجر به خرید آفلاین می شود

 

نتیجه گیری

به طور کلی همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، سئو محلی برای کسب و کارهایی مناسب است که عمدتا فعالیت فیزیکی و محدود به منطقه یا مناطقی خاص دارند و به دنبال مشتریان نزدیک به خودشان هستند. اما سایر کسب و کارها نیز می توانند از آن بهره بگیرند. هر چه اطلاعات جامع تر و کاربردی تری در ارتباط با کسب و کارتان ثبت کنید، تاثیر بیشتری بر روی مخاطب لمس خواهید کرد.

برای مثال برای یک رستوران قرار دادن چند تصویر از رستوران و غذاهایی که طبخ می‌شود بسیار مناسب است و حتی اگر قیمتهای آن نسبت به رستوران دیگری که عکس در پروفایل خود ندارد بیشتر باشد نیز، مشتریان رغبت بیشتری به این رستوران نسبت به رستوران دیگری که عکس ندارد خواهند داشت.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: