کو سایتیشن و کوا کورنس در سئو

اهمیت کوسایتیشن در سئو

کو سایتیشن و کوا کورنس در SEO

 با توجه به آپدیت های جدیدی که هر روزه در الگوریتم های گوگل و نحوه فاکتوردهی آن رخ می دهد، روش های لینک سازی نیز تغییر می کند و طبیعی جلوه دادن فرآیند لینکسازی یکی از مواردی است که باید بسیار به آن توجه شود. یکی از راهکارهای جدیدی که در لینکسازی طبیعی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است دو مفهوم co-citation و co-occurrence است که در ادامه بیشتر با آن دو آشنا می شویم.

 

کو سایتیشن چیست؟

با نفوذ بیش از پیش دنیای دیجیتال در دنیای امروز، سئو به امری مهم تر از قبل تبدیل شده است. سئو یا بهینه سازی سایت به بهبود جایگاه یک سایت در رتبه بندی های گوگل کمک می کند. این رتبه بندی تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد که رعایت اصولی آنها در ارتقای جایگاه سایت نقش بسزایی دارد. یکی از مفاهیمی که امروزه در دنیای دیجیتال بسیار به گوش می خورد کو سایتیشن است.

کو سایتیشن در واقع نوعی برقراری ارتباط مابین دو سایت با موضوع و محتوای مشترک است که در آن هیچگونه لینک سازی صورت نمی گیرد. بسیاری از کو سایتیشن به عنوان لینک سازی بدون لینک یاد می کنند. در واقع با کو سایتیشن در یک سایت نام دو سایت بکار می رود به همین دلیل  استفاده از آن سبب مهم جلوه دادن سایت در نظر الگوریتم های گوگل می شود. در بیانی ساده تر در یک سایت از سایت های دیگر، نامی به بیان می آید یا نقل قولی صورت می گیرد که این امر در بالا رفتن رپورتاژ اگهی تاثیر شگرفی دارد.

 

کو سایتیشن

کو سایتیشن شامل دو نوع ساختار یافته و ساختار نیافته است. در کو سایتیشن  ساختار یافته به طور مستقیم به معرفی یک سایت پرداخته می شود و تمام اطلاعات در اختیار کاربر قرار می گیرد. اما در کو سایتیشن ساختار نیافته نحوه بیان اطلاعات به صورت غیر مستقیم است و در قالبی متفاوت اطلاعات در اختیار کاربران قرار داده می شود.

نکته مهم دیگری که نباید از آن غافل شد این است که بسیاری گمان می کنند از کو سایتیشن می توانند به عنوان جایگزین لینک خارجی استفاده کنند. باید گفت لینک خارجی در اعتبار دامنه و رتبه سایت بسیار تاثیرگذار است. بنابراین اگرچه کو سایتیشن می تواند در سئو بسیار موثر باشد اما نمی تواند جایگزین لینک خارجی شود.

 

کو اکورنس چیست؟

وقتی قرار است در گوگل جستجویی صورت گیرد از کلمات کلیدی استفاده می شود. بدون شک سایت های مختلف کلمات کلیدی مشابه ای دارند، به فراوانی و نزدیکی کلمات کلیدی مشابه کو اکورنس  گفته می شود. این کلمات کلیدی درست است که بیانگر موضوعات مشابه ای هستند اما از نظر محتوایی با هم تفاوت دارند.

اثر کلمات کلیدی بر سئو امری واضح است. الگوریتم های فعال در گوگل وظیفه شناسایی سایت های مرتبط به هم را بر اساس کلمات کلیدی بر عهده دارند. آنچه این سایت ها را در رتبه های مختلف قرار می دهد محتواهای بکار رفته در آنها است، اما نباید اثر کو اکورنس را نادیده گرفت. شباهت کلمات کلیدی بر رتبه بندی سئو اثرگذاری زیادی دارد.

اما برای بسیاری این سوال مطرح است که تفاوت کو سایتیشن و کو اکورنس در چیست؟ باید گفت وقتی از کو اکورنس صحبت می شود منظور سایت هایی است که علاوه بر کلمات کلیدی مشابه، از نظر محتوایی نیز به بیان یک موضوع می پردازند. اما کو سایتیشن بیانگر نقل قول است یعنی یک سایت از سایتی دیگر نامی می برد که نوعی معرفی به شمار می آید.

 

چگونه می توان با استفاده از کو سایتیشن و کو اکورنس  در SEO به موفقیت رسید

الگوریتم های گوگل هر روزه در بررسی سایت ها و تعیین رتبه آنها سخت گیرتر می شوند. با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتال می توان مدعی شد در آینده نزدیک کو سایتیشن و کو اکورنس  نیز مانند لینک های داخلی و خارجی برای رتبه بندی سئو مورد ارزیابی قرار می گیرند و شاید بتوانند به جایگزینی برای آنها نیز تبدیل شوند.

co citation seo، co-occurrence

 

   بهبود SEO با استفاده از کو سایتیشن و کو اکورنس 

 

  • در بسیاری از سایت ها شاهد جمله یا کلمه ای آبی رنگ بوده ایم که ما را به کلمه یا لینک دیگری مرتبط می کند. انکر تکست در واقع همان متن آبی رنگی است که جهت لینک دهی مورد استفاده قرار می گیرد. کو سایتیشن و کو اکورنس می توانند جایگزینی برای انکر تکست باشد پس بهتر است تمام تمرکز بر روی انکر تکست گذاشته نشود و به  جای آن از کلمات پر معنی و پر بار مرتبط با محتوا و برند استفاده شود زیرا تکرار آن از نظر تاثیرگذاری مشابه انکر تکست است.

 

  • الگوریتم های گوگل بر عملکرد کاربران نظارت دارد به همین دلیل کو سایتیشن بیش از پیش اهمیت یافته است. وقتی در سایتی نام یک برند یا سایت چندین بار برده می شود به طور ناخواسته آن نام در ذهن کاربر نقش می بندد. بسیاری از سایت ها مطابق با روال سابق تمرکز خود را تنها بر چند کلمه کلیدی قرار می دهند اما باید گفت تنوع در کلمات کلیدی و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و کوتاه بسیار تاثیرگذار تر از تکرار کلمات کلیدی بلند و تک بعدی است.

 

  • تکرار نام یک برند در اعتبار بخشیدن به آن برند موثر است. سایت های تازه کار می توانند برای بالا بردن اعتبار برند خود در کنار نام سایت ها و برند های معتبر از سایت و برند خود یاد کنند. تکرار اینکار در محتواها، سبب اعتبار بخشیدن به یک سایت و برند در جستجوهای گوگل می شود. به این کار برند منشن گفته می شود و هدف آن تکرار زیاد یک نام جهت معتبر و دیده شدن است.

 

  • عامل دیگری که می توان برای بهبود سئو از آن استفاده کرد استفاده از انکر تکست یا متن لینک به صورت متنوع و مختلف است. همانطور که گفته شد  کو اکورنس دارای اهمیت بسیاری است پس این تکرار کلمات کلیدی اگر در قالب جملات متنوع و مختلف صورت گیرد اثر گذاری بیشتری خواهد داشت. بنابراین بهتر است در هنگام استفاده از لینک انکر تکست از کلمات کلیدی نیز در اطراف آن استفاده شود.

 

چگونه می توان کو سایتیشن  یک سایت را افزایش داد

در قدم اول بهتر است در تمامی سایت های مرتبط با حوزه فعالیت خود ثبت نام کنید. در مورد دایرکتوری مشاغل سایت های بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها کارشان ثبت اطلاعات است. این دایرکتوری ها کارشان اشتراک گذاری داده های جمع آوری شده با سایت های معتبر است. همچنین با توجه به حوزه جغرافیایی که قرار است فعالیت سایت صورت گیرد می توان از دایرکتوری های محلی نیز استفاده کرد زیرا گوگل به سئو محلی اهمیت ویژه ای می دهد و ترجیح می دهد به کاربران خود نزدیک ترین خدمات را معرفی کند.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: