معرفی الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر گوگل

معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

 

گوگل باز برای انتخاب نام الگوریتم های خود مثل همیشه از نام حیوانات استفاده کرده است که این بار از نام پرنده‌ای به نام کبوتر در این الگوریتم خود استفاده کرده است، الگوریتم کبوتر گوگل برای سئو محلی به وجود آمده است تا به کاربران خود برای دستیابی به کسب و کار مورد نظر، نزدیک ترین موقعیت های جغرافیایی را نمایش دهد.

برای اینکه از لوکال سئو یا همان سئو بر اساس موقعیت جغرافیایی دید بهتری پیدا کنید می خواهم برای شما مثالی بزنم، کافی است در موتور جستجو گوگل سرچ کنید "رستوران های نزدیک من" یا "رستوران در سعادت آباد" ! در اینجاست که مشاهده می کنید نزدیک ترین رستوران نزدیک به شما نمایش داده می شود.

 

تاثیر کبوتر بر سئو محلی

 

الگوریتم کبوتر چگونه کار می کند

بسیاری از سئو کاران و دوست داران سئو فکر می کنند که گوگل الگوریتم کبوتر را فقط برای سئو محلی یا همان لوکال سئو به وجود آورده،  ولی در اصل این گونه نیست چرا که علاوه بر جستجوی محلی، گوگل از جستجوگر محلی نیز در این الگوریتم استفاده می کند که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

 

جستجوی محلی (Local Searcher)

زمانی که کاربر سرچ می کند نزدیک ترین رستوان به من یا به جرات بگویم تنها کافیست کلمه "رستوران" را جستجو کند، گوگل نزدیک ترین رستواران ها را بر اساس موقعیت مکانی به او در صفحه نتایج خود نمایش می دهد.

 

سئو محلی(Local SEO)

و اما سئو محلی برای برسی منطقه ای کسب و کار می باشد، با این حساب که کاربر در گوگل عبارت طراحی سایت در تهران را جستجو می کند و گوگل برای رتبه دهی به سایت ها آدرس ثبت شده آن سایت ها در مپ گوگل را مورد اعتبار سنجی قرار می دهد.

 

کبوتر گوگل

 

تاثیر الگوریتم کبوتر بر روی بازدید

در این مقاله به شما شرح مختصر و مفید وظیفه اصلی الگوریتم کبوتر را ارائه دادیم و حالا باید بدانید این الگوریتم چه تاثیری بر نتیجه سئو دارد؟! با استفاده از جستجوی محلی، رتبه سایت به درصد مشخصی نسبت به هر کسب و کار کم یا زیاد می شود ولی موضوع اصلی اینجاست که با این کار افزایش نرخ تبدیل در سایت بسیار زیاد می شود چرا که تمامی آنانی که از نظر موقعیت جغرافیایی به شما نزدیک می باشند با کسب و کار شما آشنا می شوند و در سریع ترین زمان خدمات خود را در نزدیک ترین مکان دریافت می کنند.

 

مزایای الگوریتم کبوتر

  • موقعیت محور بودن نتایج جستجو کاربر (پس از انتشار الگوریتم کبوتر موقعیت مکانی کسب و کار هم به اندازه محتوا برای گوگل حائز اهمیت شد چرا که راحتی کاربران برای گوگل فاکتور بسیار مهمی به حساب می آید)
  • شخصی سازی نتایج (با اضافه شدن الگوریتم کبوتر به گوگل نتایج جستجو شخصی سازی شده و به هر کس متناسب با موقعیت مکانی اش نتایج خاصی پیشنهاد و نشان داده می شود )
  • کاربر-فرندلی شدن ظاهر جستجو (برای اینکه کاربر بتواند خیلی راحت به کسب و کار مورد نیازش دست یابد، گوگل باکس های جدیدی را  برای نمایش نتایج بر اساس لوکال سئو به وجود آورد)

 

پیاده سازی الگوریتم کبوتر

  • ثبت کسب و کار در نقشه گوگل :

 (به دلیل شرایط تحریم ایران باید از از گوگل مپ استفاده کنید، چرا که دسترسی به گوگل بیزینس برای ایران در حال حاضر وجود ندارد).

  • درج آدرس و نام وب سایت در فوتر :

(می توانید لوگوی سایتتان را با تگ alt  نام وبسایت در بخش فوتر قرار دهید تا گوگل بتواند در تمامی صفحات سایت آن را ببیند).

  • حضور در دایرکتوری های کسب و کار :

(گوگل خیلی وقت است که از سایت های دایرکتوری برای یاری رساندن به موتور جستجو ی خود استفاده می کند . همانطور که می دانید رپورتاژ یک ملاک برای اعتبار بخشیدن به سایت به حساب می آید و سایت های دایرکتوری هم به نوعی رپورتاژ موقعیت مکانی کسب و کار شما هستند، چرا که از قبل اعتبار خوبی پیش گوگل دارند).

  • مهم ترین فاکتور گوگل :

(مهم ترین بخش، نظردهی کاربران در اسکیما یعنی قسمت rating  و review   گوگل می باشد چرا که برای گوگل، کاربر اهمیت فراوانی دارد).

 

 پیشنهاد کد نگار برای استفاده از الگوریتم کبوتر

اگر کسب و کار محلی مانند رستوران، نیل بار، آتلیه و ... هستید، الگوریتم کبوتر گوگل می تواند به شما کمک کند تا خیلی سریع رشد کنید و آوازه برند شما در موقعیت جغرافیایی ‌تان زبان زد مردم و گوگل شود،  ولی اگر بازار بزرگی دارید که محدود به موقعیت جغرافیایی خاصی نیست سعی کنید از الگوریتم کبوتر گوگل تا حد نیاز استفاده کنید تا طیف بسیاری از کاربران رو از دست ندید چرا که بسیاری از کسب و کار ها نیاز به کاربر های زیادی در سراسر دنیا دارند مانند سایت های تبلیغاتی و غیره.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: