معرفی کامل شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین

معرفی شبکه اجتماعی لینکدین و نحوه استفاده بهینه و مطلوب از آن

 

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که بر توسعه شغلی و شبکه های حرفه ای تمرکز دارد. از شبکه اجتماعی لینکدین برای اشتراک گذاری تخصص ها، یادگیری و ارتباط با یکدیگر استفاده می شود. از نظر عملکرد شباهت زیادی به فیس بوک دارد. شبکه اجتماعی لینکدین اکنون به عنوان یکی از محبوب ترین پلتفرم های اجتماعی معرفی می گردد. این در حالی است که بیشتر مردم اطلاع چندانی درباره عملکرد و کارکرد لینکدین ندارند. ضمن اینکه قادر نیستند با آن کار کنند. همه این موارد باعث می شود که اطلاع جامع تری درباره شبکه اجتماعی لینکدین به دست آوریم و ضرورت بهره مندی از آن را متوجه شویم.

 

شبکه اجتماعی لینکدین چیست؟

شبکه اجتماعی لینکدین توسط بسیاری از افراد مورد توجه قرار می گیرد. در واقع شما می توانید در مشاغل مختلف از عملکرد لینکدین به نفع خود بهره مند شوید. در چنین حالتی فرقی نمی کند که شما صاحب یک فروشگاه محلی کوچک هستید یا مدیریت یک شرکت بزرگ را برعهده دارید. همچنین یک دانشجوی سال اول کالج نیز می تواند برای گذراندن زندگی حرفه ای از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده کند. شبکه اجتماعی لینکدین فرصت لازم برای تعامل با حرفه ای ها و متخصصان را فراهم می نماید و زمینه رشد شغلی را ایجاد می کند.  

 

شبکه اجتماعی لینکدین

 

کاربرد شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین به عنوان یک فناوری پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با بهره مندی از لینکدین موقعیتی شبیه به رفتن در میان بازارهای سنتی فراهم می شود. در نتیجه می توانید با افرادی متخصص در زمینه شغلی یکسان ارتباط بگیرید، کارت بازرگانی مبادله نمایید و معاملات شغلی انجام دهید.

در فضای شبکه اجتماعی لینکدین می توان زمینه برای ارتباط دوستانه را نیز فراهم کرد. شما می توانید در شبکه اجتماعی لینکدین دستاوردهای حرفه ای، تجارب و ... را در قالب یک پروفایل منظم سازمان یافته با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

ویژگی های شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین با قابلیت ها و ویژگی های گسترده فیسبوک مورد استفاده قرار می گیرد. خصوصیات در نظر گرفته شده برای لینکدین بسیار تخصصی است.

در هنگام ورود به لینکدین ابتدا صفحه خبرخوان را مشاهده می کنید. در این صفحه پیام های اخیر شما و صفحات شرکتی که دنبال می کنید، قابل رویت است. 

نمایه در شبکه اجتماعی لینکدین شامل اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی، عکس، شغل، نام و ... در بالای صفحه می باشد. در قسمت پایین صفحه نمایه امکان شخصی سازی بخش های مختلف با توضیحاتی همچون تجربه کاری، تخصص، تحصیلات و ... وجود دارد. این اطلاعات در حکم CV یا رزومه است.

 

ویژگی های شبکه اجتماعی لینکدین

 

در قسمت شبکه من می توانید لیست متخصصانی که با شما در ارتباط می باشند را پیدا کنید. اگر موس را بر روی شبکه من در منوی بالا قرار دهید، در این صورت متخصصان دیگر برای اضافه کردن به مخاطبان پیشنهاد می شوند. در این حالت متخصصان شغلی یا فارغ التحصیل رشته خود را پیدا خواهید کرد.

 

تفاوت فالو و کانکت در لینکدین

فالو و کانکت دو مبحث مهم در شبکه اجتماعی لینکدین هستند. افرادی که شما را در لینکدین فالو می نمایند، می توانند از اشتراک گذاری پست ها، مقالات و به روزسانی های اکانت شما مطلع شوند. در واقع بسیاری از افراد دنبال کننده فعالیت و عملکرد شما در شبکه اجتماعی لینکدین هستند.

مسئله کانکت در فضای مجازی لینکدین کاملاً متفاوت است. در واقع شما در فضای لینکدین می توانید تنها به افرادی که به خوبی می شناسید و اعتماد دارید، کانکت شوید. کانکت در شبکه اجتماعی لینکدین معمولاً بین افراد و کاربرانی برقرار می شود که شناخت لازم از یکدیگر را دارند. در واقع به افراد غریبه اجازه کانکت داده نمی شود. افراد کانکت شده درجه یک می توانند به آدرس ایمیل شما دسترسی داشته باشند. به همین خاطر بیشتر افراد از قبول کردن درخواست کانکت ابا دارند و تمایلی به برقراری اتصال ندارند. افرادی که فالو می شوند، قادر به درخواست دهی برای کانکت هستند.  

 

هشتگ سازی در لینکدین

لینکدین در حکم یک پلتفرم حرفه ای عمل می کند. بنابراین هشتگ ها نقش زیادی در لینکدین دارند. هشتگ های لینکدین در سال 2018 به دنیای مجازی معرفی شدند. فضای هشتگ گذاری در لینکدین اندکی با دیگر صفحات مجازی همچون توییتر و اینستاگرام متفاوت است. هشتگ ها ترکیبی از شکلک، اعداد، حروف و ... که از نماد # پیروی می نمایند.

 

هشتگ گذاری در لینکدین

 

با استفاده از هشتگ گذاری در لینکدین می توانید زمینه برای کشف محتوای خود را فراهم آورید. ضمن اینکه می توانید با علاقه مندان به تخصص یا شرکت خود به آسانی ارتباط بگیرید.

برای اضافه کردن هشتگ به مقاله بر روی نوشتن مقاله در پارت به روزرسانی کلیک نمایید. زمانی که برای اشتراک گذاری مقاله آماده شدید، بر روی قسمت بالا و سمت راست(روی انتشار) کلیک نماید. یک پنجره برای شما باز می گردد که نیاز به پر کردن در بعضی از قسمت ها دارد. در قسمت   Tell your network what your article about field  برای معرفی مقاله باید کپی و هشتگ های مرتبط را اضافه نمایید. امکان حذف یا تغییر هشتگ ها بعد از انتشار وجود ندارد.

این هشتگ در بالای مقاله منتشر شده و به عنوان توضیح مقاله نمایان می گردند.

هشتگ سازی شما در شبکه اجتماعی لینکدین باید به شکل عمومی انجام شود. در این صورت امکان دسترسی به مقالات شما به راحتی فراهم می گردد.

 

نکات مهم در لینکدین

لینکدین نیز مانند سایر صفحات مجازی نیاز به مدیریت دارد. بنابراین برای رسیدن به اهداف و مقاصد باید نکات مهم را در مدیریت و اداره لینکدین مورد توجه قرار دهید.

 

تکمیل نمایه یا پروفایل

تکمیل نمایه در لینکدین به عنوان یکی از نکات مهم در استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین حائز اهمیت است. نمایه شما می تواند تداعی گر برند قدرتمند شما باشد. بنابراین تمامی کاربران می توانند به آن دسترسی داشته باشند(مگر اینکه در تنظیمات محدودیت ایجاد کرده باشند).

جالب است بدانید الگوریتم جست و جوی داخلی لینکدین به گونه ای برنامه ریزی شده است که امکان جست و جوی پروفایل های کامل را بیشتر فراهم می نماید. به همین خاطر نمایه های کامل بیش از بیست برابر نمایه های ناقص مورد بازدید قرار می گیرند.

 

تکمیل نمایه در لینکدین

 

برای برتری در پروفایل نیاز به بارگذاری یک عکس با کیفیت دارید. بهتر است این عکس توسط یک عکاس حرفه ای گرفته شود. تکنیک های هوشمندانه عکاسی برای گرفتن عکس را به کار ببندید و لبخند بزنید.

 

سایر نکات مهم برای استفاده مطلوب از لینکدین

 • تصویر انتخابی شما برای جلد یا بنر در صفحه لینکدین اهمیت زیادی دارد و شخصیت شما را به خوبی نمایان می سازد.
 • در عنوان صفحه از شغل و موقعیت مکانی خود نام ببرید و آن را حداکثر با 120 کاراکتر به اتمام برسانید.
 • خلاقیت، مهارت و تخصص خود را درج کنید. کارهای حرفه ای خود را با لینک دهی به اشتراک بگذارید.
 • با کاربران لینکدین در تماس باشید و ارتباط برقرار نمایید. با این ارتباط در مرکز به روزرسانی قرار خواهید گرفت. ارتباطات موجود در My Network باید ذخیره سازی شوند. با برقراری کانکت با دیگران می توانید علاوه بر نمایه فرد به ارتباطات عمومی فرد نیز دسترسی بیابید(کانکت درجه 2).
 • کاربران فعال لینکدین حدود 50 کانکت درجه یک دارند.
 • با کاربران لینکدین شروع به صحبت نمایید و آن ها را برای برنامه های کاری ارزیابی کنید.
 • توصیه ها و تأییدهای مربوط به حساب لینکدین را دریافت کنید.
 • محتوای جذاب برای شبکه اجتماعی لینکدین تهیه کنید. محتواهای جذاب و با کیفیت در هر موقعیت و در هر مکانی مورد توجه قرار می گیرند.
 • در لینکدین همچون شرکت های حرفه ای عمل کنید و با آداب و فنون حرفه ای ها آشنا شوید.
 • از گروه های لینکدین بهره مند شوید.
 • در فضای لینکدین به دنبال فرصت ها و استخدام های جدید باشید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: