الگوریتم مرغ مگس خوار نماد چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر نتیاج گوگل

 

یکی از آشنا ترین و مهم ترین الگوریتم های موجود در گوگل که به کلیت آنها «باغ وحش گوگل» میگویند، الگوریتم مرغ مگس خوار است. دلیل این نامگذاری بخاطر سرعت در پیدا کردن جواب برای عبارت مورد جستجو کاربران در گوگل است. چون مرغ مگس خوار جزء سریعترین پرندگان به حساب می آید. پس وقتی نام الگوریتم مرغ مگس خوار را می شنوید ناخودآگاه باید یاد سرعت و دقت بیفتید.

 

مرغ مگس خوار گوگل

 

الگوریتم مرغ مگس خوار چه می کند؟

در حین جستجو الگوریتم های زیادی از این باغ وحش بزرگ به کمک شما می آیند تا سریعتر و پویا تر به هدف خود برسید. مرغ مگس خوار در بین آنها به شما این تضمین را می دهد تا کل امواج لازم از جمله مورد جستجو تان را به طور دقیق به دست آورید. اما این جمله به چه معناست؟ یعنی به جای جستجوی کلمه به کلمه معنا یا هدف کاربر از جستجو مورد تمرکز الگوریتم مرغ مگس خوار قرار می گیرد. پس کلیه صفحاتی که بیشترین تطبیق را با عبارت مورد جستجو دارند در نتایج نشان داده خواهند شد، به جای اینکه پیج هایی نمایش داده شوند که از لحاظ کلمات تطبیقی هستند. الگوریتم مرغ مگس خوار برای این تطبیق به میلیارد ها صفحه از سراسر وب متصل می شود تا بتواند نتایج بهتری را برای کاربران ارائه کند. پس از اینجا کاملاً مشخص می شود که سرعت و دقت برای انجام کار آن تا چه حد اهمیت دارد.

 

نمودار دانش در گوگل و جستجوی معنایی مرغ مگس خوار

به منظور درک کامل هدف از وجود یا کارایی الگوریتم مرغ مگس خوار، مهم است که ابتدا با ویژگی‌های موتور جستجو آشنا باشیم و بدانیم جستجوی معنایی و نمودار دانش در این رابطه چه اهمیتی دارند.

یک سال قبل از روی کار آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار، گوگل نمودار دانش خود را راه‌اندازی کرد که برای ارائه پاسخ سریع و دقیق به پرسش‌های کاربران در مورد افراد، مکان‌ها و اشیا و غیره بود.

تلاش برای ایجاد بستر جستجوی معنایی جهت مطابقت با نتایج نهایی که به کاربر در قالب های مختلف نشان داده می شوند چیزی فراتر از معانی کلمات کلیدی فردی، اتخاذ یک روش کلی است؛ حتی وقتی قصد کاربر ضمنی بوده و صریحا منظور خود را در عبارت مورد جستجو بیان نمی کند.

به عنوان مثال وقتی کلمه «کلوچه با تکه های شکلات» را در گوگل سرچ کنید به نتایج زیر می رسید. نتایجی که شاید در ابتدا فقط روی خود این کلمه متمرکز باشند اما از آن فراتر هم می روند. پس نمودار دانش در گوگل کمک می کند تا اگر منظور کاربر از عبارت مورد جستجو عینا کلمات کلیدی وارد شده نباشد، به معنای پشت جستجو هم دست یابد. مثلا طرز تهیه کلوچه با تکه های شکلات، یا ارزش غذایی کلوچه با تکه های شکلات و غیره.  پس الگوریتم مرغ مگس خوار روی کار آمد تا مفهوم را به واقعیت تبدیل کند.

 

گراف دانش

 

آیا ممکن است یک سایت مورد جریمه الگوریتم مرغ مگس خوار قرار بگیرد؟

بله. الگوریتم های گوگل می توانند سایت های مختلف را جریمه کنند که مرغ مگس خوار هم از آنها مستثنی نیست. اما چطور بفهمیم که مورد جریمه این الگوریتم واقع شده ایم؟ البته لازم به ذکر است که جریمه شدن از سوی مرغ مگس خوار کمتربه ندرت اتفاق می افتد.

اما با این حال اگر سایت تان دچار افت ترافیک شده یا در رتبه بندی پایینتر از سایرین قرار می گیرد، باید نگاهی به به روز رسانی های گوگل در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار بیندازید و ببینید که به چه دلیل مورد جریمه قرار گرفته اید. شاید این به روز رسانی مربوط به الگوریتم های دیگر باشد.

 

چگونه توجه مرغ مگس خوار گوگل را به سمت خود جلب کنیم؟

اول اینکه بدانید مثل همیشه کلمات کلیدی در این زمینه نقش بسزایی را ایفا می کنند. نباید از کلمات کلیدی به تعداد مرتبه زیاد استفاده کنیم. از این رو بهتر است برای ایجاد توازن از کلمات کلیدی مرتبط با آن استفاده کنید تا کار الگوریتم مرغ مگس خوار را راحتتر کنیم.

انکر تکست ها را بهینه سازی کنید و سعی کنید مقالات بسیار بلند ننویسید. مقالات تا حد ممکن کوتاه باشند. اگر قرار است مقاله بلند بنویسند تعداد آن ها را کاهش دهید یا آن محتوا را به بخش های مختلف تقسیم بندی کنید.

به غیر از موارد گفته شده بهتر است بدانید که برای بهینه سازی یا سئو الگوریتم مرغ مگس خوار برای سایت خود باید به تصاویر و ویدیو هایی که در محتوای سایت خود درج می کنید اهمیت دهید. چون آنها هم عوامل بالا رفت تعداد مخاطب هستند و هم به الگوریتم مرغ مگس خوار کمک می کنند تا شما را راحت پیدا کند و به کاربر نشان دهد.

جمع بندی نهایی

برای اینکه توجه اکثریت الگوریتم های باغ وحش گوگل، از جمله الگوریتم مرغ مگس خوار را جلب کنید باید از بهینه سازی سایت خود غافل نشوید و همواره آپدیت های مربوط به آنها را چک نمایید تا جریمه نشوید.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: