10 توصیه مهم از 10 کارشناس SEO

مشاور سئو

 

مشاوره سئو با بهترین مشاوران سئوی جهان


کار را بسپار به کاردان

مشورت گرفتن از کاردانان هر حوزه‌ای بسیار مهم است. در زیر به توصیه‌های 10 کارشناس سئو که بسیار درکارشان موفق هستند و در بهترین شرکت‌ها از جمله گوگل کار می‌کنند. خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید:

 

یک، برایان دیان: بر روی تجربه کاربری تمرکز کنید

 

برایان ، مدیر عامل سایت Backlinko، درباره اهمیت تجربه کاربری یا User Experience در نتایج موتور جستجوی گوگل ایده‌های جالبی دارد. فاکتور هوش‌مصنوعی گوگل یا RankBrain سومین عامل مهم گوگل در ارزیابی وب سایت شماست. این عامل در 2020 اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

اگر شما نمی‌دانید RankBrain چیست، تنها نیستید. سیستم یادگیری ماشین به گوگل کمک می‌کند تا کدام صفحه در نتایج گوگل دیده شود. کمی فضایی است نه؟

اگر ساده بخواهیم بگوییم، RankBrain بررسی می‌کند کاربران چگونه با نتایج دست و پنجه نرم می‌کنند و با توجه به برخورد کاربران با نتایج، نتایج را به روز رسانی می‌کند. اگر کاربران روی یک نتیجه کلیک کنند و بعد به سرعت از آن سایت خارج شوند، سایت شروع می‌کند به از دست دادن رنکینگ خود. اما، اگر کاربران بر روی یک نتیجه کلیک کنند و زمانی را بر آن وب سایت بگذرانند، سایت فوق الذکر شروع می‌کند به رتبه گرفتن. در واقع همه این‌ها بر اساس تجربه کاربری با یک سایت است.

برایان توصیه می‌کند تا بر روی کلیدواژه‌هایی با طول متوسط تمرکز کنیم تا بتوانیم وب سایت خود را به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه کنیم و از ویژگی RankBrain استفاده کنیم. او می‌گوید: «وقتی شما صفحه خود را پیرامون یک کلیدواژه با طول متوسط بهینه کنید و صفحه فوق را به خوبی بسازید، ویژگی هوش مصنوعی گوگل به شما برای آن کلیدواژه، و هزاران کلیدواژه مرتبط به آن رتبه خواهد داد.»

علاوه بر تمرکز بر روی کلیدواژه‌های اندازه متوسط، باید بر روی دو نکته زیر نیز تمرکز کنید:

Dwell Time یا زمان سکونت: زمانی که کاربر بر روی وب سایت شما می‌ماند (این زمان اگر بیش از 3 دقیقه باشد، عالی است)

Click-Through Rate: درصدی از کاربرانی که بر روی نتیجه سایت شما در گوگل کلیک می‌کنند.

 

دو، اندی کرستودینا: باز آفرینی ِ محبوب‌ها

 

اندی کرستودینا مسئول ارشد بازاریابی وب سایت Orbit Media است. اندی توصیه می‌کند تا پست‌هایی را که رتبه بالا می‌گیرند، بررسی کنیم و بعد آن‌ها را بازیابی کنیم. شما این پست‌ها را می‌توانیم از مسیر زیر در گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) پیدا کنیم:

Acquisition » Search Console » Queries

در اینجا می‌توان یک فیلتر پیشرفته اضافه کرد و صفحاتی که رتبه بیش از 10 می‌گیرند را پیدا کرد. حال مقالاتی که پیدا کردید را دوباره بررسی کنید و آن‌ها را کامل تر کنید. به آن‌ها جزئیات، مثال‌ها، آمارها، تصاویر و جزئیات دیگر اضافه کنید و آن‌ها را بهتر کنید. شما می‌توانید با افزودن کلید واژه‌های بیشتر را مورد بررسی قرار دهید.

تکنیک بالا را از سه روش زیر می توانید به شکل موثرتری اجرا کنید:

  1. همه رنکنیگ‌های صفحه خود را به ازای کلمات کلیدی مختلف بررسی کنید، بدین شکل با اصلاح صفحه خود، به رتبه صفحه خود به اضای کلمه کلیدی دیگر ضربه نخواهید زد.
  2. به Subtopicهای دیگر نیز بپردازید. برای پیداکردن زیرموضوع‌ها می‌توانید از بخش Related searches استفاده کنید.
  3. به شکل متعدد و با برنامه صفحات را به روز رسانی کنید.

 

سه، استیو رایرسون: محتوایی عمیق، بسیط، موثق و با طراوت تولید کنید.

 

استیو رایرسون، بنیانگذار  BuzzSumoتوصیه می‌کند تا پست‌های عمیق، بسیط و مرتبط با موضوع تولید کنید تا گوگل آن را در زمره نتایجی قرار دهد که برای جستجوگرها و کاربرانش بهترین نتیجه ممکن است.

BuzzSumo در گزارش محتوای ترندی که در سال 2018 منتشر کرد، حدود 100میلیون مقاله‌ای که در سال 2017 به چاپ رسیدند را بررسی کرد و به نتایج جذابی درباره اشتراک گذاری پست‌ها، مطالب ویروسی و دیگر مطالب قدرتمند رسید.

اولین نتیجه این بود که در سه سال گذشته، اشتراک گذاری مطالب و محتواها به نصف کاهش پیدا کرده است. بخشی از این اتفاق به خاطر اشباع مطالب پست‌ها در محتوای اینترنت است (روزانه سه میلیون پست منتشر می‌شود.) و بخشی از آن به خاطر جهشی است که در share کردن مطالب به شکل خصوصی ایجاد شده است. مردم بیشتر مطالب را در مسیج‌ها برای یک دیگر به اشتراک می‌گذارند و دیگر مثل قدیم مطالب به شکل عمومی به اشتراک گذاشته نمی شود.

استیو همچنین فهمید که سایت‌هایی که خوب عمل می‌کنند سایت‌هایی هستند که با وجود اشباع مطالب در اینترنت و کاهش در اشتراک گذاری، اعتبار خودشان را با ایجاد محتواهایی اصیل حفظ می‌کنند. با اینکه بسیاری از محتواها بدون بازدید می‌مانند، استیو می‌گوید محتواهایی که بر روی آن‌ها کار شده و موثق هستند به دیده شدن ادامه می‌دهند.

2 راه وجود دارد تا به موتورهای جستجو نشان دهید که محتوای وب سایت شما، عمیق، بسیط، موقف و با طراوت است:

  1. به محتواهایی طولانی بچسبید: محتواهایی با طول بیش از 2000هزار کلمه، رتبه بهتری نسبت به محتواهایی با طول محتواهای کمتر خواهند گرفت.
  2. به کلید واژه‌های مرتبط توجه کنید: سعی کنید به کلیدواژه‌هایی مرتبط با موضوع خود بپردازید.

 

چهار، مکس دیسماریاس: مخاطب را درگیر کنید.

 

دس ماریاس، متخصص سئو و PPC برای بازاریابی دیجیتال و ویروسی موسسه PPC agency است که بر روی مدیریت سرویس‌های PPC کار می‌کند. توصیه او این است که باید کاربران را درگیر مطالب خود کنیم. برای آپدیت کردن پست‌ها، باید پست‌هایی ایجاد کنیم که درگیری با مخاطب را بسیار بالا ببرد.

در زیر راه‌هایی برای اینکه شما چگونه درگیری مخاطب با مطالب وب‌سایت خود را بالا ببرید وجود دارد:

       1. مطالب خوشخوان باشند. مطالب باید از پاراگراف‌های کوتاه، تیترهای مناسب و تصاویر متناسب بهره ببرند. باید پست‌ها به گونه‌ای باشند که مخاطب خیلی سریع جذبشان شود و بتواند راحت آن‌ها را بخواند.

       2. وب سایت شما باید حاوی مطالب و پیشنهادات کلیدی باشد: در انتهای پست خود باید به مخاطبان مطالب پیشنهادی را ارائه کنید. و با استفاده از لینک‌ها آن‌ها را به صفحات پیشنهادی دیگر سوق دهید. این می‌تواند به شکل قابل توجهی نرخ خروج سریع از وب سایت شما را کاهش دهد و بعدا مخاطبان دوباره به صفحه شما سر بزنند.

       3. به کلید واژه‌های مرتبط توجه کنید: علاوه بر توجه به مطالب و کلیدواژه‌های مربوط به عنوان شما، باید به سوالاتی که ممکن است برای مخاطب بعد از خواندن مطلب شما پیش آید جواب دهد. ایجاد مطالبی که فقط کاربر به دنبال آن است، تنها کافی نیست. صفحات نیاز دارند تا شامل مطالب اضافی‌ای باشند که کاربر ممکن است به دنبالشان باشد. این مطالب کمک می‌کند تا کاربران شما حفظ شوند و به موتورهای جستجو اثبات شود که صفحه شما نه تنها مطلبی را که سرچ شده است، پوشش می‌دهد بلکه مطالب اضافه‌ای را تولید می‌کند که دیگر محتواها ممکن است، آن را نداشته باشند.

       4. از مدیاهای مختلف استفاده کنید: محتوای شما باید شامل، تصاویر، اینفوگرافیک، ویدیو و متن باشد. این همچنین توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند و آن‌ها را بیشتر درون محتوایتان غرق خواهد کرد.

 

پنج، جولیا مک‌کوی: از محتوای صوتی غافل نشوید.

 

جولیا مک‌کوی، بنیان گذار Express Writers می‌گوید باید تلاش‌ها برای بهبود در زمینه بهینه سازی جستجوی صوتی ادامه یابد. جستجوی صوتی در سال 2018 تبدیل به یکی از اخبار مهم شد، و مک کوی می‌گوید که فناوری جستجوی مبتنی بر صوت هر روز بهتر و در دسترس‌تر خواهد بود.

جولیا می‌گوید: «اگر برای برند شما مقدور است، از کلیدواژه‌هایی استفاده کنید که مبتنی بر محل‌های مختلف است و از زبان‌های مختلف بهره بگیرید.»

از آنجایی که بیشتر جستجوهای صوتی محلی اند، اگر شما یک کسب و کار محلی دارید و مخاطبان هدفتان مربوط به یک منطقه جغرافیایی مشخص هستند، این توصیه باید بسیار توجه شود.

علاوه بر بهینه سازی جستجوهای صوتی، جولیا تاکید می‌کند که رتبه گرفتن هم برای سوال‌ها مهم اند و هم برای جواب‌ها. بیش از نیمی از مخاطبان از جستجوی صوتی برای جستجوهای ابتدایی استفاده می‌کنند. بنابراین ایجاد یک بستر با کیفیت برای پرسش و پاسخ‌های صوتی باعث می‌شود که مطالب شما رتبه بگیرند.

 

شش، شیلا شاه: محتوای ویدیویی کلیدی است.

 

شیلا شاه، از بنیانگذاران شرکت Hummingbird Web Solutions معتقد است، ویدیوها می‌توانند مخاطبان بسیاری را جذب کنند، اما با این‌ حال برخی از بازاریاب‌ها از آن‌ها غافل اند.

شیلا تاکید می‌کند یکی از مهمترین توصیه‌های SEO این است که کیفیت بر کمیت ارجحیت دارد. اگر شما صفحات بسیاری دارید، دلیل نمی‌شود که مخاطبان و ترافیک ارگانیکی به وب سایت شما بیاید. مطالب شما باید مهم و پر اهمیت باشند. در واقع شما باید برای مخاطب بنویسید و نه برای موتورهای جستجو.

شیلا دارندگان سایت‌ها را دعوت می‌کند تا از پست‌های بی‌خاصیت و کوتاه وبلاگ‌ها دست بکشند و به جای آن از محتواهای پر مغز و محتواهایی که مخاطب را به شدت جذب می‌کنند استفاده کنند. این باعث می‎شود تا هر مخاطبی بخواهد که کل مطلب شما را بخواند.

همچنین باید دانست که محتوای ویدیویی پتانسیل بزرگی برای بهبود SEO دارد و باعث می‌شود که یک کاربر به خوبی در گیر شود. در واقع مخاطب شما ممکن است 1 دقیقه ویدیو رو ببیند، ولی ممکن است حوصله نداشته باشد، مقاله 100 کلمه‌ای شما را بخواند.

ویدیوهای آنلاین تغییرات بزرگی را در آینده ایجاد خواهند کرد و در آینده بزرگتر خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود 80 درصد ترافیک در کل اینترنت تا سال 2021 توسط ویدیوها صورت گیرد و همه بر طبق نظر سنجی‌ها گفته می‌شود 43 درصد مردم می‌گویند باید محتواهای ویدیویی بیشتری تولید شود.

در زیر راه‌هایی برای بهبود محتوای ویدیویی شما آمده است:

       1. بر روی ویدیوهای قدیمی عنوان و توضیحات جدیدتر و مرتبط بنویسید.

       2. کیفیت ویدیو و صوت محتواهای ویدیویی خود را بالاتر ببرید و از بهترین متریال‌ها استفاده کنید.

       3. ویدیوهای وب سایت خود را بادیگر محتواهای آن یکپارچه سازید. یعنی محتوای ویدیو باید به گرافیک سایت شما بنشیند.

 

هفت، گوگل! : بر روی محتوای مبتنی بر موبایل تمرکز کنید. Mobile-First Indexing))

 

برای این توصیه ما مستقیما از گوگل حرف شنوی خواهیم داشت. ابتدا بیاییم ببینیم منظور از Mobile-First Indexing چیست؟ خیلی ساده، یعنی گوگل حالا ورژن موبایلی وب سایت شما را در نظر خواهد گرفت. یعنی اول می‌بیند نتایج وب سایت شما در موبایل چگونه عمل خواهد کرد، بعد به سراغ دستگاه‌های دیگر می‌رود.

اگر شما یک سایت مخصوص (یک سایت ریسپانسیو) برای گوشی خود نداشته باشد، آن وقت ورژن دکستاپ شما برای مخاطب نشان داده خواهد شد. اما، اگر سایت شما برای کاربر زیبا نباشد (که در این شرایط قطعا نیست.) رتبه وب سایت شما به شدت سقوط خواهد کرد. یادتان باشد. تجربه کاربری بسیار مهم است.

 

هشت، پاول شپیرو: از تحلیل تکنیکال سئو وب سایتتان غافل نشوید.

 

به خاطر ساده نبودن این تحلیل‌های تکنیکی و آماری SEO، اغلب این تحلیل‌ها مورد غفلت واقع می‌شوند. اما باید توجه داشت که بهینه‎‌سازی شاخص‌هایی مانند CTR راهی است برای رسیدن به پیروزی در زمینه SEO. این چیزی است که پاول شپیرو، مسئول استراتژی و نوآوری CatalystSEM بر روی آن تاکید می‌کند. او می‌گوید: از قدرت تحلیل‌های تکنیکال SEO به هیچ عنوان غافل نشوید. وقتی از این تحلیل‌ها و تکنیک‌ها حرف می‌زنم، درباره درست کردن خطاهای 404 یا اینکه مطمئن شوید که Javascript سایت شما ایندکس می‌شود یا نه، صحبت نمی‌کنم. (هرچند که این‌ها هم خیلی مهم اند.) من دارم درباره رسیدن به ایده‌های نوین و تحلیل‌هایی که کمک می‌کند تا جلو برویم و به خوبی از ابزارهای مختلف استفاده کنیم حرف می‌زنم. مثال‌هایی از این تکنیک‌ها:

       1. استفاده از داده کاوی و متن‌کاوی و استخراج کلمات کلیدی مرتبط با محتواهای‌ما

       2. استفاده از گوگل آنالیتیک به منظور محبوب سازی تگ‌هایمان

 

نه، دیکسون جونز: برندسازی را در بهبود SEO هرگز دست کم نگیرید.

 

نباید برندسازی را دست کم گرفت. دیکسون جوز مدیربازاریابی در Majestic می‌گوید: امروزه امکان ندارد کسی بخواهد سرچ کند تاکسی (Taxi)، اما ننویسد اوبر(Uber).

 

ده، رون لینگبه: وب سایت خود را بر اساس آنالیز و جستجوی داده و کلمات کلیدی محکم پایه گذاری کنید.

 

رون لینگبه، بنیان گذار Search Planet می‌گوید: من به جد توصیه می‌کنم تا معماری اطلاعات، URL و نقشه وب سایت و برنامه استراتژی محتوای خود را بر اساس تحلیل‌های با جزئیات داده‌ها پایه ریزی کنید. هدف شما باید این باشد تا 24 ساعته و در هفت روز هفته بر مشتریان خود متمرکز باشید و سعی کنید همه وقت مشتریان جدید جذب کنید. شرکت من یعنی ، Search Planet، متخصص بر روی تجارت الکترونیک مبتنی بر SEO است. من اغلب می‌بینم که شرکت‌ها و وب سایت‌های بزرگ خرید و فروش آنلاین درآمد و سود خود را از دست می‌دهد چون به جای تمرکز بر روی نیازهای مشتریان، بر روی نیازهای خود متمرکز اند. بنابراین نتیجه این است که مشتریان یا آن‌ها را در نتایج گوگل پیدا نمی‌کنند و یا اگر پیدا کنند، از آن‌ها خرید نمی‌کنند و می‌روند سراغ رقبایشان.

شما اگر تماما بر روی نیازهای مشتریان سوار شوید، سریع تر به نتیجه می‌رسید و فضای جستجوی گوگل را تسخیر خواهید کرد. همچنین سیلی از ترافیک و طبعا فروش بیشتر به سمت وب سایت و شرکت شما روانه خواهد شد.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: