چگونه لندینگ پیجی جذاب بسازیم؟

اصول طراحی لندینگ پیج جذاب

 

لندینگ پیج چیست و چگونه لندینگی جذاب بسازیم?

 

لندینگ پیج چیست؟ چرا به لندینگ پیج نیاز داریم؟ نحوه طراحی لندینگ پیج به چه صورت است؟ استفاده از لندینگ پیج آماده به چه صورت است؟ ویژگی های صفحه فرود یا همان لندینگ پیج چیست؟ لندینگ چیست و چگونه لندینگی جذاب بسازیم؟ چگونه لندینگ پیج جذاب طراحی کنیم؟ هزینه طراحی لندینگ پیج چقدر است؟ داشتن لندینگ پیج چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ آیا هر مدل لندینگ پیجی را می توان سئو شده نامید؟ چطور از نمونه های متنوع صفحات فرود ایده بگیریم؟ آیا استفاده از قالب لندینگ پیج خوب است؟ و سوالات دیگر در مورد لندینگ پیج که در انتهای مقاله شما پاسخ سوالات مربوط به لندینگ چیست و چگونه لندینگی جذاب بسازیم؟ را مطالعه می کنید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

لندینگ پیج چیست؟

 

لندینگ پیج در واقع یک صفحه فرود و به طور کلی اصلی ترین صفحه سایت می باشد. این صفحه معمولا برای تبلیغات گوگل یا رپورتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی که می توانید درون یک لندینگ پیج قرار دهید عبارتند از: لینک های مهم داخلی، فرم های دریافت اطلاعات، دسته محصولات یا محصولات خاص و ...

خوب است بدانید که در صورتی که لندینگ پیج شما به صورت اصولی و تکنیکی ساخته نشود علاوه بر اینکه مفید نیست حتی می تواند برای سایت شما مضر باشد. به عنوان مثال در صورتی که از لینک های داخلی مناسبی استفاده نکنید کاربر را به صفحات غیر مرتبط می فرستید. یا اینکه اگر صفحات شما به درستی طراحی و دیزاین نشده باشند خیلی زود کاربر از صفحه شما خارج می شود. خروج کاربر از سایت نرخ پرش را افزایش می دهد. این موارد در سئو سایت شما تاثیر منفی می گذارد.

 

صفحه فرود

 

به یاد داشته باشید این صفحه یکی از مهمترین صفحات شما می باشد. بنابراین برای اینکه سئو خوب و ارزشمندی از این صفحه دریافت کنید پیشنهاد می کنم که حتما از سایر صفحات سایت تان برای این صفحه لینک بگیرید. همچنین بک لینک های معتبر، از سایت های معتبر و دارای آتوریتی مناسب را فراموش نکنید. در ادامه مقاله لندینگ چیست و چگونه لندینگی جذاب بسازیم؟ با ما همراه باشید تا نکات طلایی برای طراحی و دیزاین لندینگ پیج را به شما بگوییم. با ما می توانید یک صفحه لندینگ ایده آل و تکنیکی را بسازید.

 

آشنایی با اصول طراحی لندینگ پیج

 

بعد از اینکه با مفاهیم اولیه لندینگ آشنا شدید خوب است بدانید برای اینکه بتوانید لندینگ پیج جذاب داشته باشید باید به برخی موارد سئویی و طراحی بیشتر دقت کنید. در این قسمت از مقاله شما را با این نکات طلایی بیشتر آشنا می کنیم. تا زمانی که شما نتوانید یک صفحه فرود حرفه ای داشته باشید هر چقدر هم برای صفحه ورودی بخرید یا ورودی ارگانیک داشته باشید باز هم به هدف اصلی خود که همان ارائه خدمات و محصولات است نمی رسید. به همین دلیل است که طراحی صفحه لندینگ پیج از اهمیت بالایی برخوردار است. در زیر شما را با برخی اصول طراحی لندینگ آشنا می کنیم.

 

انتخاب عنوانی جذاب

شما می توانید با انتخاب عنوان مناسب برای صفحه لندینگ پیج درصد انتخاب شدن و دیده شده صفحه خود را به شدت افزایش دهید. بنابراین قبل از هر چیز از یک عنوان جذاب و کاربر پسند استفاده کنید. عنوان هایی سوالی و چالشی طرفداران بیشتری برای خود دارد. حتما هنگام انتخاب و نوشتن عنوان خود از کلید واژه های مهم کسب و کارتان استفاده کنید. به عنوان مثال در صورتی که کسب و کار شما در مورد فروش محصول خاص یا ارائه خدمات خاصی می باشد این موضوع باید در عنوان لندینگ پیج گفته شود. با این حال از نوشتن عناوین طولانی بپرهیزید. بهترین حالت ممکن استفاده از عناوین پنج کلمه ای می باشد.

 

کامل و دقیق بنویسید

در لندینگ پیج باید به طور کامل و شفاف برای مخاطب بنویسید که محصول یا خدمات شما چیست و چه ویژگی هایی دارد و چرا باید از برند شما خرید خود را انجام دهند. باید دلیل منحصر به فرد بودن شما برای مخاطب واضح و مشخص باشد. بهتر است کلام شما در صفحه لندینگ پیج کمی عامیانه باشد. به عنوان مثال برخی از کسب و کار ها محصولی را به فروش می رسانند اما نکته منحصر به فرد بودنشان در این است که پرداخت در محل دارند. همین موضوع می تواند اعتماد یک کاربر معمولی را تا چندین بار افزایش دهد. به عنوان مثالی دیگر می توان کسب و کارهایی را معرفی کرد که محصولات و خدمات خود را گارانتی می کنند. زمانی که محصول یا خدمت دریافتی از سمت ارائه دهنده گارانتی شده باشد فرد بیشتر ترغیب می شود که خرید خود را از شما انجام دهد. بنابراین در صورتی که هر یک از این موارد را داشتید حتما در لندینگ پیج خود قید کنید و تاثیر آن را به چشم خودتان ببینید.

اصول طراحی لندینگ

استفاده از تمامی روش های محتوا نویسی

برخی به اشتباه گمان می کنند که محتوا نویسی فقط متن است. این طرز تفکر یکی از متداول ترین و البته بزرگ ترین اشتباهاتی است که در طراحی لندینگ پیج ها دیده می شود. تصور کنید کاربر با ورود به سایت شما با صفحه ای پر از متن روبرو می شود! اگر شما نیز می خواهید یک لندینگ پیج جذاب و کاربر پسند و گوگل پسند داشته باشید باید از تمامی روش های محتوایی استفاده کنید. به عنوان مثال در تولید محتوا ویدیو، تصاویر، موشن گرافیک، پادکست و ... را فراموش نکنید. ارزشمند بودن هر یک به حدی زیاد است که با اضافه کردن یک تصویر جذاب شما می توانید شاهد ماندگاری بیشتر کاربر در سایت خود شوید. اگر از ابزاری همچون هاتجر استفاده می کنید می توانید عملکرد کاربر و ماندگاری کاربر را به چشم خود ببینید. بنابراین استفاده از ویدیو، تصاویر و ... را فراموش نکنید.

 

داشتن فرم های دریافت اطلاعات

حتما به یاد داشته باشید که در صفحه فرود خود از یک فرم برقراری ارتباط با مخاطب استفاده کنید. سعی کنید اطلاعات اصلی مانند نام و شماره تماس وی را داشته باشید. سعی نکنید در یک فرم چند اطلاعات را همزمان دریافت کنید. زیرا ممکن است میزان مشارکت در سایت شما کم شود. بنابراین به چند اطلاعات مهم و اساسی بسنده کنید. بعدا شما می توانید از اطلاعات به دست آمده استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید اطلاعات مخاطب را دریافت کنید و وی را از تخفیفات با خبر کنید. همچنین شما می توانید در هنگامی که جشنواره فروش ویژه دارید از اطلاعاتی که از کاربر به دست آوریده اید با وی در ارتباط باشید و او را از تخفیفات و جشنواره با خبر کنید. اما حتما به کاربر اطلاع دهید که این اطلاعات را بعدا در کجا می خواهید استفاده کنید به این ترتیب کاربر با رغبت بیشتری اطلاعات خود را در اختیار شما قرار می دهد.

 

لینک داخلی

حتما از صفحه لندینگ پیج خود به دیگر صفحات سایت خود لینک دهید. همچنین از صفحات مهم سایت به صفحه لندینگ پیج سایت لینک دهید. به این صورت می توانید از اعتبار صفحات تان برای هم استفاده کنید. سعی کنید یک زنجیره از لینک های داخلی استفاده کنید. داشتن لینک های داخلی و اتصال آن به لندینگ پیج بسیار مفید است.

 

بخش نظرات مشتریان

حتما یک قسمت را در نظر بگیرید که در آن مشتریان وفادار خود را معرفی کنید. نوشتن نظرات مثبت از زبان شخصی که از خدمات یا محصولات شما استفاده کرده است تاثیر مثبت و بسیار خوبی بر روی مخاطبین می گذارد. شنیدن تبلیغات از زبان یک مشتری تاثیر زیادی در فروش شما خواهد داشت.

 

 سرعت صفحه لندینگ پیج

به یاد داشته باشید سرعت یکی از مهمترین مواردی است که باید در سایت ایده آل باشد. بهترین حالت این است که صفحه در کمتر از دو ثانیه کاملا لود شود. بنابراین بر روی لندینگ پیج و تنظیمات آن به گونه ای کار کنید که سرعت لود شدن آن کم باشد. به عنوان مثال: کدهای جاوا اسکریپت و سی اس اس را بهینه تر بنویسید و تصاویر خود را بهینه کنید. اهمیت سرعت به حدی زیاد است که حتی ممکن است کاربر بدون باز شدن صفحه، از انتظار لود صفحه لندینگ پیج خسته شده و صفحه را ببندد.

 

آشنایی با چند نمونه لندینگ پیج

 

بهتر است قبل از اینکه شروع به ساخت لندینگ پیج کنید حتما چند نمونه لندینگ پیج را ببینید و از آن ها ایده بگیرید. درست ترین کار این است که با بازدید از چند سایت که لندینگ پیج های حرفه ای دارند و ایده هایی که خودمان داریم بتوانیم بهترین را برای سایت خود داشته باشیم. در زیر چند نمونه لندینگ پیج را به شما نشان می دهیم.

 

آشنایی با چند نمونه لندینگ پیج

نمونه لندینگ

 

مثالی از یک لندینگ پیج

 

لندینگ پیج سئو شده چه ویژگی هایی دارد؟

 

در دنیای کسب و کار مجازی و به خصوص در سایت ها همه برای رسیدن به صفحه اول گوگل در تلاش اند، اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می توانیم به صفحه اول گوگل برسیم؟ سئو سایت یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید برای رسیدن به صفحه اول گوگل انجام داد. یکی از مهمترین مواردی که در سایت باید به آن توجه داشته باشیم این است که سئو صفحه لندینگ پیج را به درستی انجام دهیم. صفحه لندینگ پیج یکی از مهمترین صفحاتی است که تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار ما دارد. مهمترین موارد سایت، مهمترین لینک ها در همین صفحه قرار دارد. مهمترین اتفاقات برای کسب و کار ما در صفحه لندینگ پیج اتفاق می افتد. بنابراین سئو این صفحه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  • صفحه لندینگ پیج باید به صورت دوره ای بروزرسانی شود.
  • با استفاده از تکنیک های سئو سعی کنید ورودی های ارزشمندی برای سایت به دست آورید.
  • سئوی خارجی را فراموش نکنید. با استفاده از بک لینک های ارزشمند برای به دست آوردن رتبه ایده آل تلاش کنید.
  • بر روی سرعت سایت کار کنید. تا حد امکان سرعت سایت را بالا بیاورید. هر چه سرعت لود صفحه بالاتر باشد درصد دیده شدن و در صفحه ماندن افزایش می یابد.

اصول لندینگ سازی

 

کلام آخر

 

در این مقاله پاسخ تمامی سوالات شما درباره لندینگ چیست و چگونه لندینگی جذاب بسازیم؟ داده شد. اما تصمیم نهایی با شماست. شما می توانید با بازدید از هر یک  از نمونه لندینگ پیج های متفاوت در اینترنت، ایده های ارزشمندی دریافت کنید. اما در نهایت حتما موارد و نکاتی که در بالا به آن اشاره شده است را مطالعه و اجرا کنید. با اجرای موارد گفته شده در بالا شما می توانید بهترین و جذاب ترین لندینگ را داشته باشید. امیدواریم در انتهای مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در این موضوع به طور کامل دریافت کرده باشید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: