آیا سوشال مدیا بر سئو تاثیر دارد یا خیر؟

تاثیر سوشال مدیا بر سئو

تاثیر سوشال مدیا بر  SEOاز نظر لینک سازی

 

برخی از سایت ها از نظر لینک دهی خسیس هستند و این موضوع از گذشته تا به امروز بارها دیده شده است. بگذارید در ابتدا بگوییم که اصلا لینک سازی خارجی یعنی چه؟

 موضوع از این قرار است که یک سری فعالیت ها در خارج از پنل مدیریتی یک وب سایت صورت می گیرد که به آن سئوی خارجی می گویند و در این بین بخش مهمی به عنوان لینک سازی خارجی نیز وجود دارد. در واقع لینک ها یک سری فاکتورهای مهم برون سایتی محسوب می شوند و سبب می شود که موتورهای جستجو روغن کاری شوند! زمان زیادی از دنیای لینک سازی گذشته است و این روزها آنطور که باید ارزش ندارند. حالا دیگر اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی جایگزین بهتری برای لینک سازی هستند.

 

تاثیر سوشال مدیا بر سئو از نظر لینک سازی 

 

تاثیر سوشال مدیا بر SEO از نظر اعتبار اجتماعی

می دانیم که موتور جستجو به همه لینک ها نگاه یکسانی ندارد و این موضوع را می توان به حساب های کاربری اجتماعی نیز بسط داد از این بابت که موتور جستجو نسبت به اکانت های مختلف اینستاگرام نیز تصمیم گیری مختلفی می کند. البته این روال منطقی به نظر می رسد و باید روشی باشد تا اکانت های جعلی از اصلی قابل تشخیص و پیگیری باشد.

موتور جستجو اصل را بر این می گذارد که اکانت های جعلی به طور کلی در دنیای محتوا محدودیت دارند و به اصطلاح چیز زیادی در مشت خود ندارند اما حساب های کاربری که فالوور بالاتری دارند در اشتراک گذاری محتوای با کیفیت سخت کوشی بیشتری می کنند و مبرهن است که از دید موتورهای جستجو این اکانت ها بیشترین ارزش را به خود می گیرند.

کسی که دوست دارد حساب کاربری خود را مورد توجه موتور جستجو قرار دهد باید بتواند در زمینه کسب شهرت در شبکه های اجتماعی تلاش بیشتری داشته باشد.

 

تاثیر سوشال مدیا بر سئو از نظر اعتبار اجتماعی 

 

تاثیر سوشال مدیا بر SEO در اشتراک گذاری

دوره ای لینک ها در سایت ها تاثیر و اهمیت زیادی داشتند و امروزه جای این موضوع به اشتراک گذاری مطالب داده شده است به طوری که تاثیر مثبتی بر رتبه بندی موتورهای جستجو می گذارد. هرچه کیفیت به اشتراک گذاشتن بالاتر باشد تاثیر بیشتری نیز کسب می شود. تاثیر سوشال مدیا بر سئو درست در همین بخش مشخص می شود که صاحب یک وب سایت برای رشد سایت خود باید بتواند در دنیای سوشال مدیا نیز عملکرد قابل قبولی داشته باشد تا محبوب موتور جستجو باشد.

 

تاثیر سوشال مدیا بر SEO به صورت غیر مستقیم

هرچقدر هم که مسیرهای مستقیم بهترین گزینه باشند یک سری روش های غیر مستقیم نیز وجود دارد که نباید اجازه داد از دید پنهان بماند. در مورد روش های غیر مستقیم تاثیر سوشال مدیا بر سئو مثال های مختلفی وجود دارد. یکی از موارد در خصوص لینک های ارجاعی است. این لینک ها در داخل محتوای متنی قرار می گیرند و گوگل ارزش و اعتبار بالایی به آنها می دهد. در صورتی که در شبکه های اجتماعی فعال باشید و کاربران بتوانند در مورد برند شما صحبت کنند می توانید این شانس را داشته باشید که لینک سایت شما را در داخل پست های خود قرار دهند.

این رویکرد در دنیای فروشگاهی و همینطور کسب و کارهای آنلاین بسیار دیده می شود. کاربران این امکان را دارند که به راحتی بتوانند نظرات خود را در خصوص یک برند در شبکه های اجتماعی مطرح سازند و سوال و جواب کنند. چنین ارتباطی سبب می شود تا حس اعتماد و صمیمیت و وفاداری بیشتر و بیشتر شود. مشتری وفادار از دل کاربر وفادار جوانه می زند و تاثیر سوشال مدیا بر سئو به صورت غیر مستقیم همینجا مشخص است.

 

تاثیر سوشال مدیا بر سئو به صورت غیر مستقیم

 

 

رشد تاثیر سوشال مدیا بر SEO

حالا می خواهیم بگوییم که اصلاً چطور می توان تاثیر سوشال مدیا بر سئو را بیشتر و بیشتر کرد؟ در ابتدا باید با خودتان روراست باشید و پاسخ به یک سری سوالات را بدهید. مثلاً اولین مورد این است که شما به دنبال تاثیرات مستقیم هستید و یا حوصله و تلاش برای تاثیرات غیر مستقیم هم دارید؟ چقدر مخاطبان هدف خود را می شناسید؟ از میزان فعالیت و سلیقه آنها تا چه میزان اطلاعات دارید؟ پس از اینکه پاسخ به این سوالات مشخص شد باید دست به کار شوید!

 

تاکید زیادی روی تعداد فالوور نداشته باشید!

شاید این موضوع برای شما کمی عجیب به نظر برسد اما منظور ما این است که تعامل با فالوور خیلی مهمتر از تعداد آن است. این مسئله درست مانند استراتژی های لینک سازی است. در واقع لینک های اسپم و بی کیفیت هر چقدر زیاد باشد نمی تواند در راستای تاثیر سوشال مدیا بر سئو قرار بگیرد و کلا کار را دشوار تر می کند.

 

پاسخگو باشید!

برای بررسی تاثیر سوشال مدیا بر سئو باید به کاربران احترام گذاشته شود. پاسخگو بودن موضوع بسیار مهمی است. در واقع نیاز است که حرف ها و کامنت های کاربران رسد شود و یک لحن درست و مناسب برای پاسخ ارائه دهید. از یاد نبرید که تاثیر سوشال مدیا بر سئو درست همینجا مشخص می شود که شخص بخواهد لحن درست و مناسبی داشته باشد.

مبحث سوشال لیسینیگ در همین سایت بسیار به این موضوع نزدیک بوده و پیشنهاد می کنیم که به مطالعه آن نیز بپردازید.

هدف اصلی را فراموش نکنید!

هدف اصلی در دنیای سوشال مدیا این است که ارتباط با کاربران از نزدیک باشد و از آنها کاربران وفادار ساخته شود؛ بنابراین صرفا برای فروش نباید دست به تولید هر محتوایی زد و باید هدف اصلی در لا به لای فعالیت حفظ شود.

موضوع مهم دیگر اینست که اگر فرد دیگری مسئول مدیریت اکانت شما را بر عهده دارد، باید فرهنگ برند شما را به خوبی بلد باشد. در واقع این فرهنگ است که جنبه های حضور شما هویدا می شود. این موضوع از نوع محتوایی که منتشر شده تا لحنی که برای پاسخگویی دارید مشخص می شود.

 

سری که درد نمی کند را با دستمال نمی بندند!

به هر حال برای کسب بیشترین تاثیر سوشال مدیا بر سئو باید از محتوای کوتاه و مفید اما جذاب استفاده کرد. در بیشتر شبکه های اجتماعی مردم حوصله خواندن مقالات عجیب و غریب و پیچیده را ندارند. آنها به دنبال اصل مطلب هستند پس در ابتدا اصل مطلب را ادا کنید و در صورت نیاز ارجاع لازم به وب سایت مورد نظر داشته باشید.

 

مفاهیم مهم که تاثیر سوشال مدیا بر SEO را بیشتر می کند!

سیگنال شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید. در واقع همه اقداماتی که کاربران در شبکه های اجتماعی در خصوص یک سایت انجام می دهند، سیگنال شبکه اجتماعی نامیده می شود که عبارت است از لایک کردن، کامنت گذاری و ... .

شبکه های اجتماعی هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم بر سئو تاثیر می گذارند تعداد لایک ها و اشتراک گذاری های صحیح و همینطور تعداد فالوورهای روش های مستقیم تاثیر سوشال مدیا بر سئو هستند.

هرچه وضعیت تعامل پیج شما بهتر باشد می تواند نتیجه قابل قبول تری فراهم سازد. این موضوع از تعامل با مشتریان و انتشار محتوای کوتاه گرفته تا دنیای لینک های ارجاعی بررسی می شود.

 

کلام آخر

تاثیر سوشال مدیا بر سئو بدون صبر و سخت‌کوشی نه پایدار است و نه قابل توجه! برای رسیدن به نقطه موفقیت باید برای هر یک قدم ارزش والایی قائل شد.

 

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: