ده نکته مهمی که هر مشاور سئو باید بداند

مشاور سئو چیست؟

نکاتی که مشاور سئو باید بداند

وقتی درباره سئو صحبت می‌شود، همه نظرات متفاوتی می‌دهند. بیشمار تکنیک وجود دارد که گفته می‌شود باید آن‌ها را رعایت کنیم. کدام یک از این تکنیک‌ها صد درصد درست اند. چه کار کنیم گیج نشویم؟ ضرب مثل انگلیسی‌ای وجود دارد که می‌گوید: بهترین روش سر راست‌ترین هستند. در زیر 10 نکته مهمی که هر کسی باید در وب سایتش رعایت کند آمده است.


یک: هر چیزی که سرعت وب سایتتان را پایین می آورد فراموش کنید

مشاوره سئو- اهمیت سرعت سایت

در گذشته، در دوران اینترنت دایل آپ زمانی بود که می‌شد انتظار داشت سرعت بالا آمدن وب سایتی کم باشد. اما حالا مهمترین نکته برای هر وب سایتی تند بودن آن است. پس یادتان باشد سرعت مهم‌ترین فاکتور در بهینه سازی وب سایت شماست. اگر سرعت وب سایتتان را بهبود دادید آن وقت می‌توانید به بقیه قسمت‌های مربوط به سئو فکر کنید. این جمله یادتان باشد:
سرعت مهم‌ترین فاکتور برای جلو زدن از رقیب‌های شماست. درست مثل مسابقه اتومبیل رانی.
 

 

دو: به وب سایت‌هایی که محتوایی مرتبط با وب سایت شما دارند لینک بدهید.

گفته می‌شود: لینک دادن به دیگر وبلاگ‌ها برای رشد بسیار مهم است.  بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر به خارج از وب سایت خود لینک بدهند، اتفاق بدی می‌افتاد. زیرا مخاطبان از وی سایتشان خارج می‌شوند. اما اینگونه نیست لینک دادن به خارج از وی سایتتان تکنیکی مهم در زمینه بهبود و بهینه سازی سئو است. اما یادتان باشد که باید به وب سایت‌ها و محتواهای مربوط لینک بدهید. این اعتبار دامنه شما و اعتبارتان را افزایش خواهد داد.

 

رند فیشکین موسس ماز می‌گوید: لینک سازی ترافیک خوبی به سایت شما می‌آورد. از آن غافل نشوید. 

 

شما باید در زمینه در خواست بک لینک پیشگام باشید.  به عنوان مثال ، اگر به دنبال دریافت لینک های ورودی از وبلاگ های معتبر هستید ، یکی از ساده ترین راه ها این است که تمایل خود را برای پیوند دادن به آن وبلاگها از طریق محتوای خود نشان دهید.

البته ، شما فقط باید به صفحات محتوایی که ارزش فوق العاده ای دارند پیوند دهید. این یک روش SEO خوب است.

از همه مهمتر ، شما می توانید هنگام ارتباط با تأثیرگذار به او اطلاع دهید ، و اگر پست شما با ارزش است ، می تواند به شما لینک داده ، پست را به اشتراک بگذارد یا حتی آن را به لیست مشترکان ایمیل بزرگ خود ارسال کند.

 

سه: برای مردم بنویسید، نه برای موتورهای جستجو.

مشاوره سئو- برای مردم بنویسید نه گوگل

متدهای قدیمی سئو دیگر کارگر نخواهند بود. چپاندن تعداد زیادی کلمه کلیدی توی متن و داشتن متنی زمخت اساسا دیگر فایده ندارد. نه برای مخاطبانان و نه برای موتور های جستجو. برای مردم کلید واژه‌ها مهم نیستند، آن‌ها به متن خوب و مهم کار دارند.

هیچ وقت موتورهای جستجو را به مردم ترجیح ندهید. این انسان‌های واقعی و مخاطبان شما هستند که قرار است از شما خرید کنند نه ربات‌های جستجوگر گوگل و بینگ. این ربات‌ها در نهایت قرار است به شما یک رتبه بدهند. همین! در صورتی که گرفتن رتبه هدف اصلی نیست. هدف اصلی افزایش اعتبار وب سایت شما و درثانی افزایش فروش محصولات و خدمات شماست.

 

چهار: از وب سایت‌های معتبر بک لینک بگیرید.

بک لینک گیری

بر هیچ مشاور سئو‌یی اهمیت بک لینک‌ها پوشیده نیست. باید سعی کنید بک لینک‌های طبیعی بگیرید. باید وب سایت‌های دیگر را مجاب کنید که شما را تبلیغ کنند و اشتراک لینک داشته باشید. شما باید زمان، هزینه و منابع زیادی صرف کنید تا یک محتوای مناسب و بهینه تولید کنید. پس آن محتوا را به خوبی تبلیغ نمایید. و بک لینک بگیرید.

 

پنج: از همان ابتدا از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید.

استفاده از ابزارهای تحلیلی سئو

از همان ابتدا، وقتی اهدافتان در زمینه سئو مشخص شد از ابزارهای مفید برای تحلیل‌هایتان استفاده کنید. ببینید چقدر اقداماتی که در زمینه سئو انجام داده‌اید موثر واقع شده است. آیا وب سایتتان رتبه گرفته؟ آیا مخاطبان به صفحه و محتوایتان دسترسی داشته اند؟ چند نفر محتوایتان را دیده اند و چند نفر محصولتان را خریده اند؟

 

شش: برای هر صفحه‌تان متادیسکریپشن منحصر به فرد داشته باشید.

متادیسکریپشن چیست؟ توضیحی از صفحه شما که قرار است مخاطب در موتور جستجو ببیند. پس باید هر صفحه یک متادیسکریپشن منحصر به فرد داشته باشد. برای نوشتن متادیسکریپشن‌های ترغیب کننده وقت بگذارید و مخاطب را به سمت لینک صفحه‌ای که برایش زحمت کشیده‌اید، بکشانید. در متادیسکریپشن هم به مورد 3 توجه کنید.

 

هفت: از URLهای قابل خواندن استفاده کنید.

آدرس صفحه و سایتتان مثل آدرس منزل هر فردی است. اگر آدرستان خواندنی، ساده و قابل فهم باشد، مخاطب و در ثانی موتورهای جستجو راحت‌تر شما را پیدا می‌کنند. از نوشتن آدرس‌های عجیب و غریب اکیدا پرهیز کنید. آدرس‌های مرتب و دسته‌بندی شده بر طبق نقشه وب‌سایتتان تهیه کنید.  آدرس‌ها مثل شماره‌های کتاب‌های یک کتابخانه هستند هر چقدر رادست‌تر باشند، ساده‌تر پیدا خواهند شد. پس حواستان جمع باشد!

 

هشت: حواستان به رویدادهای اجتماعی باشد.

استفاده از ترندها و رویدادها در سئو

شبکه‌های اجتماعی بخش جدایی ناپذیر استراتژی سئو شما هستند. شما باید حواستان به ترندهایی که جستجو می‌شود باشد و باید برای آن‌ها ازبازاریابی استفاده کنید. از رویدادهایی مثل شب یلدا، عیدنوروز و ماه رمضان برای ساختن مناسبت‌ترین محتواها و در عین حال رویدادها استفاده کنید. مطالعات زیادی نشان می‌دهد که توئیت‌ها و مطالبی که به اشتراک گذاشته می‌شوند چقدر در افزایش و بهینه سازی سئوی شما تاثیر گذار اند. پس حواستان باشد.

 

نه: از کلمات کلیدی مناسب در تصاویر استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی در تصاویر

تصاویر در سئو بسیار مهم اند. گوگل بخش مهمی از نتایج‌اش را به تصاویر اختصاص می‌دهد. این به شما می‌گویند که برای موتورهای جستجو تصاویر بسیار مهم اند. وقتی مخاطب دنبال تصویر خاصی است. با چه چیزی سرچ می‌کند؟ کلمات کلیدی. پس از کلمات کلیدی برای تصاویر به درستی استفاده کنید.

 

ده: محتوای منحصر به فرد را فراموش نکنید

تولید محتوای منحصر به فرد مهمترین نکته‌ است. محتوایی که مخاطب را درگیر کند از هرچیزی مهم تر است. محتوای تازه و کلیدی از هر چیزی برای مشاور سئو پر اهمیت تر است. تولید محتوا یعنی تولید محتوا نو و تازه. پس باید برای تولید محتوا هزینه کنید. آن هم به شکل کافی و مُکفی. باید دانست که مردم قبل از خرید محصول‌شان دنبال اطلاعاتی درباره آن هستند. می‌خواهند درباره جایی که به آن سفر می‌کنند و یا ایرلاین پروازی‌شان مطالب جدید بدانند. پس شما فقط کافی است بدانید مخاطب چه می‌خواهد. بعد از آن این شمایید و این تهیه محتوایی نوع و بدیع.

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: