معرفی انواع کلمات کلیدی در سئو

انواع کلمات کلیدی

معرفی انواع کلمات کلیدی

 

کلمات کلیدی را به عنوان اساس کار در تبلیغات گوگل شناسایی می کنند. به طور کلی باید بدانید تبلیغاتی که در جستجوی گوگل می باشد بر اساس کلمه های کلیدی کار می کند. بنابراین شما باید با انواع کلمات کلیدی آشنایی داشته باشید. انتخاب کردن درست و اصولی کلمه کلیدی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. در صورتی که کلمه کلیدی به درستی انتخاب نشود امکان دارد که موجب شکست شما در تبلیغات تان شود. بنابراین شما باید از همان ابتدا نوع کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید تا بتوانید به موفقیت لازم در تبلیغات گوگل برسید.

شما از هر نظر که فکرش را بکنید کلمات کلیدی برای طراحی یک وب سایت ضروری هستند. با مقداری تحقیق و جستجو می توانید به خوبی متوجه شوید که کاربران در بین انواع کلمات کلیدی کدام یک از آنها را بیشتر جستجو می کنند. با آگاهی در مورد این مسئله قادر خواهید بود برای استراتژی های بازاریابی خود به خوبی برنامه ریزی کنید. در ادامه انواع کلمه های کلیدی را که با دقت از یکدیگر جدا کرده ایم برای شما معرفی خواهیم نمود تا هر یک را که نیاز است انتخاب کنید و در سایت خود از آن استفاده نمایید.

کلمات کلیدی در سئو

 

انواع کلمات کلیدی به چند دسته تقسیم بندی می شوند ؟

 

به طور کلی شما باید بدانید که انواع کلمات کلیدی به دو دسته تقسیم بندی می شود که هر یک از این دسته بندی ها هم مجموعه های خاص خودشان را دارند. یکی از آنها User Internet و دیگری Search Volume می باشد. معیار دسته بندی آنها متنوع می باشد و شما بهتر است به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. هر یک از آنها با مجموعه های خاصی که دارند عبارت می باشند از :

 

1. User Internet 

این نمونه از انواع کلمات کلیدی یکی از مهمترین ویژگی هایی که دارند این است که نشانگر نیت کاربران از جستجو می باشد. همه ما به خوبی می دانیم که هر یک از کاربران به دلایل و اهداف متنوعی است که وارد وب سایت ها می شوند. برخی از افراد برای خواندن اخبار و یا برخی از افراد هم برای خرید یک محصول است که وارد اینترنت می شوند. در واقع باید بدانید هر یک از کاربران برای وارد شدن به اینترنت سه هدف کلی دارند که این اهداف عبارت هستند از :

- کلمات کلیدی Informational

کاربران از این نمونه کلمه های کلیدی برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز خود استفاده می کنند. در واقع شما باید بدانید وارد کردن این کلمه کلیدی ها تنها برای این است که اطلاعات و دانش خود را در مورد حوزه خاصی افزایش دهند. به عنوان مثال برای آگاهی در مورد شرایط آب و هوایی تهران و ... امکان دارد کلمه کلیدی هایی را وارد کنند.

 کلمات کلیدی Informational

- کلمات کلیدی Transactional

هدف از وارد کردن این نمونه از انواع کلمات کلیدی این است که یک معامله ای را انجام دهند. در واقع برای خرید اینترنتی این کلمه های کلیدی را وارد می کنند. همچنین کاربران می توانند کلمات کلیدی را در این دسته بندی وارد کننده که تنها اطلاعات خود را در مورد آن محصول و کالا افزایش دهند و هنوز آن را خریداری نکنند. به عنوان مثال آن دسته از افرادی که می زنند خرید گوشی کلمه کلیدی مورد نظرشان برای خرید است. اما برخی از افراد هم کلمه کلیدی شان ویژگی های گوشی است که می خواهند با وارد کرده این کلمه کلیدی اطلاعات بیشتری در مورد این کالا داشته باشند.

- کلمات کلیدی Navigational

این نمونه از کلمه های کلیدی هم برای وارد شدن به یک سایت خاص مورد استفاده قرار می گیرد. شما برای اینکه وارد یک سایت شوید امکان دارد که نام آن را در اینترنت جستجو کنید تا وارد آن سایت گردید. در صورتی که شما دامنه یک سایت را ندانید می توانید از این کلمه های کلیدی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر شما دامنه سایت دیجی کالا را نمی شناسید می توانید با وارد کردن نام آن در اینترنت به سایت وارد شوید.

کلمات کلیدی Navigational

 

2. Search Volume

یکی از دیگر انواع کلمات کلیدی این نمونه است که باید بدانید معیار اصلی آن تعداد جستجوی کلمه های کلیدی به وسیله کاربران می باشد. در واقع با وارد کردن این کلمه های کلیدی نیت و هدف کاربران مشخص نمی شود بلکه تعداد جستجوی آنها بیشتر مد نظر قرار می گیرد. کلمات کلیدی که در این دسته بندی قرار می گیرند به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت هستند از :

- کلمات کلیدی اصلی یا Head

این نمونه از انواع کلمات کلیدی عباراتی می باشند که اصلی و کوتاه هستند و به طور گسترده ای در اینترنت جستجو می شوند. شما باید به خوبی بدانید که این نوع از کلمه های کلیدی به طور معمول نشانگر یک دسته بندی خاص می باشند و مفهوم کلی را می رسانند. به عنوان مثال کلمه کلیدی هایی مانند خانه، موبایل، طراحی سایت و .... از این دسته کلمه کلیدی ها می باشند. از آنجایی که تعداد آنها در اینترنت بسیار زیاد است شما باید بدانید که اگر می خواهید آنها را در نتایج اولیه قرار دهید کار دشواری را قرار است انجام دهید. یکی از مشکلاتی که در این نمونه از کلمه کلیدی ها وجود دارد این است که قصد و نیت کاربران در آنها مشخص نمی باشد. به عنوان مثال فردی که کلمه کلیدی موبایل را در اینترنت می زند مشخص نیست که می خواهد آن را خریداری کند و یا اینکه نرم افزار آن را می خواهد. به طور کلی شما باید بدانید که با استفاده از این کلمه های کلیدی به خوبی متوجه خواهید شد که چه مفاهیمی نزد کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار است.

- کلمات کلیدی عبارتی و یا Middle Tail

این نمونه از کلمات کلیدی در بین انواع کلمات کلیدی نتیجه مشخص شده تری را نسبت به نمونه قبلی دارند. ولی با این وجود باید بدانید این کلمات هم به صورت کلی نامفهوم و کلی هستند. در این شیوه جستجوی اینترنتی، کاربران هدف شان مشخص تر می باشد، اما آنها به دنبال پیشنهاد جذاب تری از جانب موتورهای جستجو می باشند. به طور کلی آنها به تنهایی ایده خاصی ندارند و منتظر ایده های جذاب هستند. کلمه کلیدی هایی مانند خرید خودرو، موبایل اپل و .... از این دسته کلمه کلیدی ها می باشد که تا حدودی نامفهوم است.

کلمات کلیدی عبارتی و یا Middle Tail

- کلمات کلیدی طولانی و یا Long Tail

از دیگر انواع کلمات کلیدی که راه موفقیت بسیاری از وب سایت های پرترافیک می باشد این کلمه کلیدی ها هستند. شما با استفاده از این کلمه های کلیدی می توانید بیشتر از 70 درصد ترافیک جستجوی اینترنتی  را به وب سایت خود اختصاص دهید. ترکیب سه یا چهارگانه یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی می باشد که این کلمه کلیدی ها دارند. کاربرانی که می خواهند این کلمات کلیدی را جستجو کنند به دنبال موضوعی خاص و یا کالایی مشخص شده می باشند تا آن را مطالعه کنند و یا خریداری نمایند.

به عنوان مثال آنها در اینترنت کلمه کلیدی رزرو هتل ارزان در مشهد را می زنند. در این صورت سایت هایی که با استفاده از این کلمه کلیدی ها سئو شده اند باز می شوند. کمات کلیدی بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد که بیشتر آنها را برای بازاریابی به کار می برند. آن دسته از سئو کارانی که می خواهند فروش محصولات یک سایت را بالاتر ببرند از این دسته کلمه کلیدی ها استفاده می کنند. برای استفاده از آنها باید به خوبی نوع آنها را تشخیص دهید تا بهترین نمونه را در سایت به کار ببرید.

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: