تکنیک های کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ در سئو

کامنت مارکتینگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

کامنت مارکتینگ به معنای بازاریابی دیدگاه است اما کامنت مارکتینگ در بهبود سئوی سایت چه تاثیری دارد و چگونه می توان به این صورت رتبه بهتری در گوگل کسب کرد؟ ما در ادامه به بررسی روش های مورد استفاده در کامنت مارکتینگ و همچنین فواید استفاده از این استراتژی می خواهیم پرداخت. همچنین در مورد اینکه کامنت ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند مطالبی بیان خواهد شد. همچنین این نکته را که یک کامنت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بهترین نتیجه ممکن کسب شود را بررسی خواهیم کرد.

کامنت مارکتینگ

 

فواید کامنت مارکتینگ

یکی از مهمترین و اولین فواید کامنت مارکتینگ دریافت بک لینک است. بسیاری سایت ها سعی می کنند با تبلیغات در سایت های دیگر بک لینک دریافت کنند. در واقع بک لینک گرفتن از یک سایت پر بازدید می تواند تاثیر بسیار خوبی بر رتبه الکسای سایت داشته باشد و در نتیجه سایت شما در نتایج گوگل در رتبه بهتری نمایش داده شود. از طرفی وجود کامنت های هر چه بیشتر برای محتوا های شما، جایگاه محتوا و به طور کلی وبسایت شما در نتایج گوگل بهبود پیدا خواهد کرد. کامنت مارکتینگ سالها مورد استفاده تعداد زیادی از کسب و کار های نو ظهور بوده است و همواره به عنوان یک راه ساده و ارزان برای بهبود رتبه الکسای سایت مورد توجه قرار گرفته است.

فواید کامنت مارکتینگ

 

لینک در کامنت

در گذشته کامنت گذاشتن در یک سایت و وارد کردن لینک سایت خود در آن کارایی بالایی داشت ولی مدتی است گوگل قدرت لینک های موجود در کامنت ها را کاهش داده است ولی همچنان این لینک ها می توانند موثر باشد و به بالا آمدن سایت شما کمک کند. برای مثال اگر شما وبسایت خرید و فروش کالا دارید، ارسال کامنت هایی در مورد آن کالا و در نهایت قرار دادن لینک خرید آن محصول می تواند به دیده شدن هر چه بیشتر سایت شما کمک کند. بسیاری از بهترین سایت های فروش کالا در ابتدای راه خود دقیقا از همین شیوه استفاده کردند و توانستند به راحتی و با کمترین هزینه سایت خود را به همگان معرفی کنند و جایگاه بهتری پیدا کنند.

لینک در کامنت

با این حال می توانید بدون لینک نیز از کامنت ها منفعت کسب کنید. به این صورت که می توانید با معرفی و نام بردن از برند یا وبسایت خود به بالا آمدن آن کمک کنید. این روش بسیار ساده است و به راحتی با آوردن نام سایت شما در سایت های دیگر بر اعتبار سایت شما نزد گوگل افزوده خواهد شد.

 

به روز رسانی محتوا از طریق کامنت

زمانی که گوگل می بیند شما محتوا های وبسایت خود را به روز رسانی می کنید متوجه می شود شما به ارائه اطلاعات به روز به مخاطب خود متعهد هستید. از این رو اعتبار شما نزد گوگل بالاتر رفته و در لیست نتایج در جایگاه بالاتری قرار می گیرید. اما برخی مطالب هستند که تا مدتهای طولانی نیازی به به‌روز رسانی ندارند که این موضوع می تواند به عدم ارائه اطلاعات جدیدی در مورد آن و یا کامل بودن مطلب شما مرتبط باشد. با این حال اگر کاربران را ترغیب به کامنت دادن کنید، همین کامنت ها می توانند به گونه به روز رسانی متن شما تلقی شوند و در نتیجه گوگل جایگاه بهتری به شما دهد. از جمله این روش ها می تواند طرح یک سوال در پایان متن باشد همچون اینکه نظر شما چیست؟ اگر شما بودید چکار می کردید؟ اگر تجربه ای از این کار یا این موضوع دارید با ما در میان بگذارید و.... همچنین اگر یک متن آموزشی قرار داده اید به کاربران بگویید آماده پاسخ داده به سوالات آنها هستید مانند بیان این جمله که: اگر سوالی داشتید در بخش کامنت ها بپرسید.

به روز رسانی محتوا از طریق کامنت

 

کامنت مارکتینگ و افزایش اعتماد کاربران

این موضوع به خصوص در زمانی که سایتی برای فروش کالا دارید بسیار موثر است. تصور کنید وارد یک سایت خرید کالا شوید و مشاهده کنید تعداد زیادی از افرادی که کالای مورد نظر را خریداری کرده اند نظر خود را درباره مزایا و معایب آن نوشته اند. در این صورت می توانید با اطمینان بیشتری نسبت به خرید از آن وبسایت اقدام کنید. حال اگر چنین وبسایتی داشته باشید می توانید با ترغیب و تشویق کاربران به ارسال کامنت، اعتماد دیگر کاربران را به خود جلب کنید. برای این کار بهتر است بخشی به عنوان مزایا و معایب محصول را برای بخش کامنت ها در نظر بگیرید تا کاربران بتوانند ارزیابی محصولاتی را که خریداری کرده اند را در آن وارد کنند.

کامنت مارکتینگ و افزایش اعتماد کاربران

 

از کار های فیک پرهیز کنید

شاید تصور کنید با هجمه به سایت های دیگر و تعریف و تمجید مدام از سایت خود در بخش کامنت ها می توانید نظر بقیه را به خود جلب کنید. این اشتباه است و از این طریق نمی توان استراتژی کامنت مارکتینگ خوبی داشت. پس بهتر است به موقع، به اندازه و به طور واقعی از کامنت ها استفاده کنید. با بلوغی که کاربران اینترنت در ایران و جهان پیدا کرده اند دیگر نمی توان مثل گذشته بخش کامنت های یک محصول را پر از نظرات مثبت کرد چرا که به راحتی می توان به این کار پی برد و در نتیجه نه تنها کاربران به سایت شما اعتماد نخواهند کرد بلکه این روش باعث سلب اعتماد نیز خواهد شد.

 

کامنت ها باید چه ویژگی داشته باشد؟

یکی از اصلی ترین موارد در کامنت مارکتینگ کیفیت کامنت ها است. شاید بار ها دیده باشید که برای یک محتوا کامنت هایی گذاشته می شود که هیچ ارتباطی به متن نداشته و باعث آزرده خاطر شدن مخاطبان خواهد شد و نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه تاثیر منفی نیز دارد. برای مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی داشته باشید و فروشگاه خود را در کامنت های یک موضوع مربوط به پزشکی تبلیغ کنید نه تنها مفید نخواهد بود بلکه تاثیر عکس دارد. بنابراین در وهله اول سعی کنید موضوع مرتبط را پیدا کنید. در همین مثال فروشگاه لوازم خانگی بهترین جایی که می توانید از کامنت مارکتینگ استفاده کنید در محتوایی است که حاوی نقد و بررسی یک محصول باشد. مثلا می توانید برای محتوایی که در مورد تلویزیون X است کامنت بگذارید که بله من هم این تلویزیون را از این وبسایت خریداری کرده ام و از آن راضی بوده ام.

کامنت ها باید چه ویژگی داشته باشد؟

موضوع بعدی در مورد کامنت گذاشتن برای وبسایت خود شماست. وقتی کاربران ببینید شما در بخش کامنت ها پاسخگوی آنها هستید و اگر مشکلی وجود داشته باشد راهنمایی می کنید، علاقه بیشتری به ارسال کامنت برای وبسایت شما دارند و در نتیجه می توانید کامنت های بیشتر و بیشتری دریافت کنید. پس به افرادی که برای شما کامنت می گذارند احترام بگذارید، نظرات آنها را حتی در سطح سپاسگزاری پاسخ دهید و اگر مشکلی داشتند آنها را راهنمایی کنید. همچنین سعی نکنید بخش کامنت ها را سانسور کنید و تنها کامنت های خوب را تایید کنید. با تایید کامنت های مثبت و منفی می توانید نشان دهید از معایب خود اطلاع دارید و در رفع آنها می کوشید.

 

جمع بندی

کامنت مارکتینگ با اینکه قدرت گذشته را ندارد ولی همچنان با رعایت نکات بالا می توانید از آن سود ببرید. کامنت مارکتینگ را می توان یکی از کم هزینه ترین و البته آسان ترین راه ها برای بهبود رنکینگ سایت در الکسا و همچنین بهبود جایگاه سایت در نتایج گوگل دانست.  

 

 

امتیاز دهید:

دسته بندی:

اشتراک گذاری: